Starosta Kolář (TOP 09): Praha 6 se zásobuje ochrannými pomůckami

12.04.2020 21:53

Radní na Praze 6 schválili nákup dalších více než šesti tisíc kusů respirátorů a přes 200 tisíc kusů jednorázových roušek. Chtějí tak reagovat na možnost otevření škol a školek a prodloužení nouzového stavu. Podle starosty Ondřeje Koláře (TOP 09) je potřeba se předzásobit s ohledem na nepředvídatelnost možných dodávek.

Starosta Kolář (TOP 09): Praha 6 se zásobuje ochrannými pomůckami
Foto: Hans Štembera
Popisek: Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář
reklama

„Na jednání krizového štábu jsme vyhodnotili, že je třeba se předzásobit. Čekají nás zápisy do základních i mateřských škol. Ochranné pomůcky, které jsme dodali do domovů seniorů a LDN, budou za chvíli docházet a nákup je zajistí na dalších 50 dnů,“ uvedl starosta Ondřej Kolář (TOP 09) s tím, že rezerva je podle něj nutná zejména s ohledem na nepředvídatelnost a nepravidelnost dalších možných dodávek.

Praha 6 nakoupila 150 tisíc roušek a devět tisíc respirátorů již v polovině března, které však věnovala do domovů pro seniory, pečovatelské službě, do LDN a také svým zaměstnancům. „Nyní rada rozhodla o nákupu 6 200 ks respirátorů splňujících standardy podle norem N95 a FFP2 a 205 000 ks jednorázových obličejových roušek. Cena nákupu nepřesáhne 3 miliony 809 tisíc korun,“ zní z radnice s tím, že se chystá také nákup bezdotykových teploměrů pro případ, že by v dohledné době došlo skutečně k otevření základních a mateřských škol.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: sla
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cpou peníze na migranty! láteří Okamura nad novinkou z Bruselu, kterou byste měli znát

19:52 Cpou peníze na migranty! láteří Okamura nad novinkou z Bruselu, kterou byste měli znát

Předseda SPD Tomio Okamura se rozlítil nad podle jeho slov další šíleností Bruselu. Evropská unie to…