Starosta Kolář junior opět zasahuje do diplomacie. Rozjíždí pomstu Číňanům

10.10.2019 11:43

Příští ročník Festivalu ambasád se bude muset obejít bez Číny. Uvedl to starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09), jenž se rozhodl čínského zástupce na tuto událost pořádanou městskou částí nepozvat. Reaguje tak na slova čínského velvyslance, že Praha může doplatit na svůj přístup k Číně. Píše to server Aktuálně.cz.

Starosta Kolář junior opět zasahuje do diplomacie. Rozjíždí pomstu Číňanům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář

Kolář reaguje na skutečnost, že čínský velvyslanec Čang Ťien-min vyzval na facebookovém profilu pražský magistrát ke změně přístupu k Číně. Pohrozil, že jinak pocítí újmu svých vlastních zdrojů. Kolář na to podle serveru Aktuálně.cz zareagoval tak, že jeho městská část nepozve Čínu k účasti na pátém ročníku Festivalu ambasád. 

„Nebudeme měnit svůj přístup, nepřizpůsobíme se trendu současného vývoje a historického pokroku (hergot, kde už jsem tohle četl?!),“ uvedl starosta k vyjádření čínského velvyslance. A připomněl i to, že se v minulosti dostal s ambasádou do sporu, když ta po něm chtěla, aby se festivalu nemohli zúčastnit představitelé Tchaj-wanu.

„Když někdo Praze vyhrožuje, tak nemá na festivalu kultury co dělat,“ dodal Kolář k celé věci. 

„Výborně, proti agresivnímu, brutálnímu a expanzivnímu čínskému režimu je třeba se konečně začít razantně vymezovat,“ uvedl v diskuzi na Facebooku následně pochvalu jeden z uživatelů.

„Jste ubožák, co dostal funkci a honí si vlastní malé zakomplexované ego. Je mně vás upřímně líto. Doufám, že v boji proti zrůdné Číně jste začal u sebe tím, že se zbavíte všeho, co pochází z Číny. Přeji příjemný pobyt nahý v holobytě,“ dodal další.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …