Starosta za ODS: Musíme se zbavit všech, kteří se zpronevěřili programu strany

22.11.2013 8:06 | Zprávy

Koho by ale preferoval v čele strany? A jakou konkurencí je podle jeho názoru pro ODS do budoucna hnutí ANO? V čele města je od roku 2010 a je připraven mandát obhájit. V zastupitelstvu se věnuje mimo jinému životnímu prostředí a cestovnímu ruchu a nejen o problémech s resorty souvisejícími, ale i o aktuálním problému s bezdomovci, jsme hovořili se starostou Uherského Hradiště Květoslavem Tichavským (ODS).

Starosta za ODS: Musíme se zbavit všech, kteří se zpronevěřili programu strany
Foto: archiv KT
Popisek: Květoslav Tichavský (ODS), starosta Uherského Hradiště

ODS skončila s nejhorším výsledkem v historii voleb do sněmovny.  Co to podle vás znamená pro stranu? A co je podle Vás nyní třeba udělat proto, aby se ODS dostala opět na výsluní? V polovině ledna čeká také ODS volba nového předsedy. Koho byste preferoval vy osobně?

Pro naši stranu to znamená především důvod, proč se musíme změnit. Proč musíme získat znovu důvěru veřejnosti.

Abychom se, jak říkáte, opět dostali na výsluní, musíme se zásadně držet svého politického programu a zbavit se všech, kteří se tomuto programu zpronevěřili. To není čistě generační problém, to je otázka služnosti a poctivosti. Osobně jsem poznal paní Němcovou a mám k ní plnou důvěru, ale zrovna tak si vážím pana prof. Fialy. Kdo se stane předsedou, to je otázka volebního kongresu.

Heslem strany bylo ,,volte pravici“. Puncem pravicové strany se ale nyní honosí i hnutí ANO, které ve volbách skončilo těsně za vítězem. Považujete vy osobně hnutí za pravicový subjekt? Proč? A jakou konkurencí je podle vás pro ODS do budoucna?

Hnutí ANO je pro mne zatím nečitelný subjekt. Jestli je levicový, nebo pravicový, to se ukáže při sestavení vlády a vládního programu. Osobně se domnívám, že teď nelze předvídat, jak se budou poslanci tohoto hnutí chovat při hlasování v Parlamentu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

16:28 Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

Premiér Andrej Babiš, který se ve čtvrtek účastní v Polsku Konference k obnově Ukrajiny, se krátce v…