Starostka Valašských Klobouk: Nejtěžší je pro mě vyrovnat se s neoprávněnou kritikou

15.07.2015 14:07 | Zprávy

Mám za sebou nejnáročnější období, které s přechodem do politiky souvisí, říká pro ParlamentníListy.cz Eliška Olšáková (Kandidátka mladých). Vypořádat se musela nejen s běžnou povolební agendou, ale také s dopady výbuchu muničního skladu ve Vrběticích. Sama je přesvědčena, že kraj a stát udělaly dosud maximum. Kdo je ale podle ní za výbuchy odpovědný? Nejen to zajímalo naši redakci. Prozradila nám také, jak bude chtít zastavit odchod mladých lidí z města, a pozvala nás na třetí ročník Klobouckého kulturního léta.

Starostka Valašských Klobouk: Nejtěžší je pro mě vyrovnat se s neoprávněnou kritikou
Foto: archiv starostky
Popisek: Starostka Města Valašské Klobouky Mgr. Eliška Olšáková

Ačkoliv jste nebyla lídrem kandidátky a ani ve volbách jste nezískala největší počet hlasů, od listopadu loňského roku vedete úřad ve Valašských Kloboukách. Co mělo na vaše zvolení největší vliv a nelitujete svého rozhodnutí? Jak byste zhodnotila první měsíce ve funkci?

V komunálních volbách jsem skončila s druhým nejvyšším počtem hlasů a k mému zvolení přispěly dohody a koaliční povolební vyjednávání, což je při našem volebním systému věc obvyklá.

Svého rozhodnutí nelituji, jsem za tuto práci vděčná, považuji to za výzvu a přistupuji k ní s respektem a odpovědností. Jak hodnotím první měsíce? Nevím, zda to není troufalost, ale podle mého mám za sebou nejnáročnější období, které s přechodem do politiky souvisí – koaliční vyjednávání, výbuch muničního skladu ve Vrběticích, sestavování rozpočtu, příprava a vedení zastupitelstva, veřejné vystupování a podobně. Věřím, že teď už bude jen líp.

Co je pro vás v nové úloze nejnáročnější?

Pro mě osobně je to vyrovnat se s neoprávněnou kritikou, která se váže k minulému období a k neznalosti faktů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Josef Nerušil byl položen dotaz

Nespletl jste si dobu?

Kontrola médií a tvrdá cenzura tu už byla. Fakt ji chcete zavést znovu? Obávám se, že jste jen jediný, co nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků opravdu je, že chcete kontrolovat a ovlivňovat obsah veřejnoprávních médií, a že z nich tak opravdu chcete udělat státní propagandu. Já chápu, že se vám ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ukrajinci na své hrdlořezy nedají dopustit. Nikoho jiného nemají

16:25 Ukrajinci na své hrdlořezy nedají dopustit. Nikoho jiného nemají

POHLED IVANA HOFFMANA Bublina politiků si ráda navzájem dává řády medaile. Lidé už to považovali za …