Starostka Valašských Klobouk: Nejtěžší je pro mě vyrovnat se s neoprávněnou kritikou

15.07.2015 14:07 | Zprávy

Mám za sebou nejnáročnější období, které s přechodem do politiky souvisí, říká pro ParlamentníListy.cz Eliška Olšáková (Kandidátka mladých). Vypořádat se musela nejen s běžnou povolební agendou, ale také s dopady výbuchu muničního skladu ve Vrběticích. Sama je přesvědčena, že kraj a stát udělaly dosud maximum. Kdo je ale podle ní za výbuchy odpovědný? Nejen to zajímalo naši redakci. Prozradila nám také, jak bude chtít zastavit odchod mladých lidí z města, a pozvala nás na třetí ročník Klobouckého kulturního léta.

Starostka Valašských Klobouk: Nejtěžší je pro mě vyrovnat se s neoprávněnou kritikou
Foto: archiv starostky
Popisek: Starostka Města Valašské Klobouky Mgr. Eliška Olšáková

Ačkoliv jste nebyla lídrem kandidátky a ani ve volbách jste nezískala největší počet hlasů, od listopadu loňského roku vedete úřad ve Valašských Kloboukách. Co mělo na vaše zvolení největší vliv a nelitujete svého rozhodnutí? Jak byste zhodnotila první měsíce ve funkci?

V komunálních volbách jsem skončila s druhým nejvyšším počtem hlasů a k mému zvolení přispěly dohody a koaliční povolební vyjednávání, což je při našem volebním systému věc obvyklá.

Svého rozhodnutí nelituji, jsem za tuto práci vděčná, považuji to za výzvu a přistupuji k ní s respektem a odpovědností. Jak hodnotím první měsíce? Nevím, zda to není troufalost, ale podle mého mám za sebou nejnáročnější období, které s přechodem do politiky souvisí – koaliční vyjednávání, výbuch muničního skladu ve Vrběticích, sestavování rozpočtu, příprava a vedení zastupitelstva, veřejné vystupování a podobně. Věřím, že teď už bude jen líp.

Co je pro vás v nové úloze nejnáročnější?

Pro mě osobně je to vyrovnat se s neoprávněnou kritikou, která se váže k minulému období a k neznalosti faktů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Kateřina Synková

Ženíšek: Posuzování etiky jsem u umělé inteligence vynechal

Zajímá mě proč jste ji vynechal? Etika je přeci také důležitá. A druhá věc, jak je opatřeno, že o nás umělá inteligence nebude shromažďovat i osobní data, které pak může někdo zneužít? Děkuji za odpověď. Klára

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoufalí bojovníci lákají Čechy na Ukrajinu slibem sestřiček v nemocnici

8:36 Zoufalí bojovníci lákají Čechy na Ukrajinu slibem sestřiček v nemocnici

„Šance, že něco schytáš, je zhruba 1:10. Ale v nemocnici tě dají dohromady, sestřičky na tebe budou …