Starostové od Dukovan letí na prohlídku čínských elektráren. Za peníze ČEZu

25.08.2012 21:18

Skupina 25 osob složená ze zaměstnanců firmy ČEZ a starostů z okolí jaderné elektrárny Dukovany odletí na několikadenní pracovní cestu do Číny, kde si prohlédnou jednu z tamních elektráren. Důrazně přitom odmítají, že by šlo o nákladný výlet za peníze společnosti ČEZ, který by otvíral cestu čínské účasti v případné dostavbě Dukovan.

Starostové od Dukovan letí na prohlídku čínských elektráren. Za peníze ČEZu
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ
reklama

Starostové z okolí jaderné elektrárny Dukovany odletí na několik dní do Číny, aby si prohlídli jednu z tamních elektráren. Dalekou cestu organizuje cestovní kancelář Čedok za peníze energetického gigantu CEZ. Server idnes.cz, který o cestě informuje, spekuluje, zda se zde otvírá prostor pro čínské firmy pro dostavbu elektrárny Dukovany.

Nesmyslná novinářská spekulace

"Je to nesmysl, o žádné dostavbě Dukovan v tuto chvíli vůbec nelze hovořit, to je příliš předčasné. Domnívám se, že bude mít ČEZ, a potažmo stát, co dělat, aby finančně utáhl dostavbu Temelína. Co bude potom, bude záležet na politicích a Asijce bych sem vůbec nyní netahal," sdělil předseda Občanské bezpečnostní komise (OBK) Bořivoj Župa.

Stejně razantně tyto úvahy odmítá i mluvčí Barbora Půlpánová, která poukazuje na to, že jde pouze o výpravu 25 osob, starostů a zaměstnanců elektrárny, kteří si prohlédnou elektrárnu Qin Shan. Za zmínku však stojí i to, že pojedou také na prohlídku Velké čínské zdi či hlavního města Pekingu.  Čedok odmítá prozradit, na kolik plánovaná pracovní cesta vyjde s tím, že neprozrazuje informace ze smluv mezi třetími stranami.

To však podle účastníků není hlavním cílem cesty. Hlavním cílem je údajně získání informací o fungování elektrárny, o nakládání s jaderným odpadem a o kompenzacích, které dostávají vesnice v okolí čínské elektrárny.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Ani za 50 tisíc dolarů bych se nenechal zabít.” Afghánistán: Generál Šándor natvrdo

4:39 ,,Ani za 50 tisíc dolarů bych se nenechal zabít.” Afghánistán: Generál Šándor natvrdo

„Nesouhlasím s názorem pana prezidenta, ke kterému se teď přidává premiér Babiš a někteří další poli…