Starostové píší Sobotkovi. Romové jim dělají velké problémy

03.05.2014 10:16

Starostové ze Šluknovska se obávají podobného výbuchu násilí, ke kterému došlo v této oblasti před třemi lety. Proto tento týden napsali premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) dopis s žádostí o řešení situace. Informují o tom dnešní Lidové noviny. „Celková situace a atmosféra se příliš nemění. I nadále jsme tu svědky obchodování s drogami a snaha něco řešit se už ani nepředstírá,“ cituje list z dopisu sedmnácti starostů Šluknovska.

Starostové píší Sobotkovi. Romové jim dělají velké problémy
Foto: Szaban Oldřich
Popisek: Demonstrace starostů Šluknovska

„Šel jsem v pátek z práce domů a vidím další tři chybějící kanalizační výpusti. Ráno v sobotu si chci pospat a mí romští sousedé zrovna v půl sedmé rozřezávají lednici. Nemáme na ně žádné páky, je to pořád dokola. Měl jsem toho už dost,“ popsal listu starosta Krásné Lípy Zbyněk Linhart okamžiky před tím, než usedl k počítači a začal psát dopis českému premiérovi.

Starostům chybějí peníze například na posílení hlídek městské policie. Za jeden z největších problémů považují systém doplatků na bydlení. „Bohužel i po dalších třech letech funguje nesmyslný 'systém' příplatků  a doplatků na bydlení, který nejenže vede k ohromnému odčerpávání veřejných peněz do kapes spekulantů, ale ponouká také k vykupování nemovitostí, vytváření ohnisek, chcete-li ghett, s problémovou skupinou lidí, a to za masivní podpory státu,“ popisují starostové problém v dopise.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čtyři naháči v centru Prahy na solidaritu s Austrálií. Kolemjdoucí nevěřili vlastním očím

13:07 Čtyři naháči v centru Prahy na solidaritu s Austrálií. Kolemjdoucí nevěřili vlastním očím

REPORTÁŽ Ve čtvrtek 16. ledna se na Náměstí republiky v Praze uspořádal menší happening na podporu a…