Šťastný v ČT divákům vysvětlil, že menší zlo je Kalousek než komunisti

16.07.2012 23:01 | Zprávy
autor: ane

Odsouhlasený daňový balíček spustil mezi poslanci za ODS vlnu nevole. Nelíbilo se jim, že balíček obsahuje milionářskou daň a podporuje zvyšování daní. Někteří se dokonce obávali, že jdou proti předvolebním slibům a strana ztratí voliče. Jedním z těch, kteří byli ostře proti, byl i Boris Šťastný, host pondělních Událostí, komentářů na ČT.

Šťastný v ČT divákům vysvětlil, že menší zlo je Kalousek než komunisti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Boris Šťastný

Nový daňový balíček, který sněmovna odhlasovala, obsahoval i zavedení tzv. solidární "milionářské" daně.  Na stranické schůzi se proti balíčku vyjádřila skoro polovina občanských demokratů. Podle nich se strana odklání od předvolebních slibů a sám poslanec ODS Boris Šťastný uvedl, že než prosadit milionářskou daň, tak radši ze strany odejde.

Nejsem neloajální

Nakonec zůstal a zvedl při hlasování ruku pro návrh jako všichni jeho straníci. "Já jsem skutečně dlouhé měsíce bojoval za to, aby se nápad Kalouska vpašovat do balíčku i milionářskou daň neprosadil," řekl Šťastný. "Měl jsem dvě možnosti. Buď zůstat, nebo odejít. Nepatřím k lidem, kteří jsou neloajální vůči vlastní straně," dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Zajímáte si o problémy jiných skupin než mladých?

Co jste udělala třeba pro starší ročníky? Já mladým přeji jen to dobré, ale přijde mi, že se politici víc zajímají poslední době jen o ně, jako kdyby tu starší nebyli nebo nebyli důležití.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…