Stát jen reguluje a otravuje lidi, za to se v roce 1989 nebojovalo. A jestli se stane premiérem Babiš, bude to úplná katastrofa, obává se slovácký senátor

14. 7. 2017 19:29

Stát jenom reguluje, nařizuje a otravuje lidi. Za tohle jsme v roce 1989 nebojovali. V internetové XTV to řekl slovácký senátor Ivo Valenta. Uznává, že sněmovní volby vyhraje Andrej Babiš, za premiéra ho však Valenta nechce. „Pro republiku by to byla katastrofa,“ uvedl. S moderátorem Lubošem Xaverem Veselým rozebral zákaz kouření, omezování podnikatelů a nejrůznější směrnice a regulace.

Stát jen reguluje a otravuje lidi, za to se v roce 1989 nebojovalo. A jestli se stane premiérem Babiš, bude to úplná katastrofa, obává se slovácký senátor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Ivo Valenta

Trend stále přísnějších regulací a směrnic se podle senátora Iva Valenty týká hlavně Evropy. „Brusel se snaží regulovat všechny, snaží se vytvořit moderní socialismus, ale nejde mu to,“ uvedl Valenta v rozhovoru s Lubošem Xaverem Veselým. V jiných zemích se prý s takovou mírou omezení nesetkává, tam nechává stát podnikatele dýchat.

Příkladem takové regulace je protikuřácký zákon, který v Česku už měsíc a půl platí. „Jsem napravený kuřák, ale toleranci vnímám a chci, aby vůči kuřákům byla. Každý má nějakou zálibu a nemůžeme ji zakazovat,“ sděloval senátor.

Moderátor ne zcela souhlasil s tím, že kouření je záliba a ptal se, zda tu nejde spíš o zlozvyk. „Máte různé zlozvyky a záliby a každý si to pojmenujeme podle svého. Od sexu až po cigarety. Každý provozuje nějaký druh sexu a někdo tomu říká záliba a někdo úchylka,“ dal Valenta příklad.

Anketa

Kdo má vaši důvěru?

hlasovalo: 4835 lidí

„Ministr zdravotnictví a další se v Senátu odvolávali na to, že zákaz kouření je všude. Jenže neřekli, že v jiných zemích existují výjimky ve formě kuřáren, klubů, kuřáckých boxů. Tady nic. Bojovníkům za zákaz se povedlo dosáhnout toho, že jsme bruselštější než Brusel a máme totální zákaz,“ kritizoval.

Protikuřáčtí bojovníci podle jeho slov vedou svatou válku a důsledkem bylo, že vyhnali kuřáky z oddělených místností ven na hospodské zahrádky, kam chodí i rodiny s dětmi.

Další zákazy se prý blíží. Klidně se podle něho může stát, že časem bude snaha zakázat koupání ve vaně, protože sprchování je údajně zdravější. Anebo budou chtít zakázat pít pivo ve větším množství. „Někteří dobroseři, jak říká kolega Kubera, už chystají zákon o prodeji a omezování alkoholu. To není správné. Krok za krokem přichází omezování svobody,“ konstatoval slovácký senátor.

Xavera zajímalo, kdo tahle všechna omezení a zákazy vymýšlí. „Nemocní lidé. Asi nemají jiné nápady a chtějí ubližovat druhým,“ míní Valenta s tím, že to vymýšlejí různí úředníci a aktivisté. Jenže tomu pomáhají politici, bez nichž by to nikdy neprošlo. „Současná agrolevicová vláda vyplodila už desítky takových hrůz a regulací. Je to takový jedovatý koktejl,“ sděloval Valenta.

Zopakoval, že před časem v ČT24 vyzval náměstkyni ministra zdravotnictví Tesku Arnoštovou, ať to jde vysvětlovat lidem mimo Prahu. Nejvíc to podle něho prosazoval právě ministr Ludvík. „Byl úplně nepříčetný. Když jsem ale já slyšel ten jeho krákoravý hlas, byl jsem nepříčetný taky,“ zmiňoval senátor zarputilost, s jakou Miloslav Ludvík za potlačení kuřáků bojoval.

Další omezování a překážky podle jeho slov zažívají živnostníci a menší podnikatelé a nejde prý jen o EET, ale třeba o daně. Nejlepším řešením by podle Valenty bylo, pokud by živnostníci platili paušální daň a nemuseli se starat o žádnou další byrokracii. Takový pokrývač má určitě jiné věci na práci, podotýkal Ivo Valenta.

Odmítl však, že by z politiky a různých špatných rozhodnutí vlády byl rozhozený. „Možná mě neznáte, ale já mám rád tyto výzvy. Naopak mě to startuje k aktivitě. Třeba v deseti prohrách se najde jedno malé vítězství a těší mě, že něco vybojujeme. I kdybych prohrál desetkrát, dvacetkrát, pořád má smysl bojovat. Jednou vyhrát musíte. Všechny kolem učím, že prohraje jenom ten, kdo chce. Kdo má vůli, vítězství jednou přijde,“ dodal senátor Ivo Valenta v XTV.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Že na Donbasu nejsou ruští vojáci, ale dobrovolníci? Tak ale dobře placení!“ Zaorálek se rozčiloval na Schneiderově akci k výročí Majdanu a publikum ho málem rozneslo

19:41 „Že na Donbasu nejsou ruští vojáci, ale dobrovolníci? Tak ale dobře placení!“ Zaorálek se rozčiloval na Schneiderově akci k výročí Majdanu a publikum ho málem rozneslo

Čubčí syn Porošenko, gruzínští střelci z oken konzervatoře na kyjevském Majdanu. Spálení lidé ve vyp…