Stát lhal! Prymula zakázal shromažďování a ozval se nářek

30.09.2020 7:10

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Roman Prymula v Událostech, komentářích České televize oznámil, co všechno bude kvůli boji s koronavirem omezeno, případně zcela zakázáno. „Amatérský sport už bude problém,“ upozornil Prymula. Venkovní akce se omezí na 20 lidí, vnitřní akce na deset. S výjimkou kulturních akcí. Někdejší brněnský radní se přesto do Prymuly pořádně obul.

Stát lhal! Prymula zakázal shromažďování a ozval se nářek
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Roman Prymula

Vedle nošení roušek v uzavřených prostorách se musí nosit roušky i v MHD, a nadále platí, že na vysokých školách má fungovat distanční výuka. Výuka na dálku se bude týkat i středních škol v oranžových a červených zónách podle regionů. Teď k tomu ovšem přibude omezení shromažďování, k čemuž je podle ministra třeba vyhlásit nouzový stav.

Ty velké koncerty, které tady byly opravdu atypické a v okolních zemích v Evropě prostě neexistují a do konce roku tam nejsou, tak ty my rušíme. Na druhou stranu běžná divadelní představení, činohry, balet a podobně, tak ty budou prakticky bez omezení, jak to bylo doposud, protože chceme, aby v těch vnitřních prostorech, kde lidé sedí, to bylo možné a nemáme tam záznamy o tom, že by se tam ta nákaza šířila. Jediné, co chceme udělat, že tam nebudou přestávky na konzumaci jakýchkoliv potravin,“ pravil Prymula.

Profesionální sportovní utkání bude bez diváků. „Amatérský sport už bude problém. Tam budou muset hrát (kluci) fotbal jen deset na deset,“ upozornil Prymula.

Svými slovy pořádně naštval někdejšího brněnského radního za hnutí Žít Brno, který ještě v noci na středu napsal, že Česká republika vypadá jako „retardland se vším všudy“.

Má totiž obavy, že vláda sice ponechá beze změn klasická činoherní představení, ale zakáže sborový zpěv, což bude mít dopad na operu a tím i na Janáčkův festival.

„Protože vláda chce zítra zakázat vystupování sborů. Bez sborů ale opera být nemůže. Celé léto vláda jménem Zaorálka říkala, že se má normálně nachystat divadelní sezóna, Janáčkův festival, který stojí desítky milionů, všechno nasmlouváno, nazkoušeno. A od pondělí machlbery, protože se vláda bude jako jeden muž tvářit, že neexistují ty spolehlivé rychlotesty, aby šlo během hodiny zjistit pozitivitu u kompletně celého sboru nebo orchestru a případně poslat dom jednoho tenora? To je skutečně brutálně chytrá karanténa,“ rozčílil se na facebooku nejen na Romama Prymulu, ale také na ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD).

Stejně nekompromisní byl Hollan i ve věci pořádání sportovních akcí bez diváků. Na těch by podle jeho názoru stačilo dodržovat rozestupy, ale protože sportovní fandové prý zpravidla nevolí Andreje Babiše (ANO), vláda jim klidně zatne tipec. A pořadatelům zbudou jen oči pro pláč.

„Tento stát, který si myslí, že průmysl a ekonomika je leda stání u pásu, výroba aut a těžba uhlí, je na zabití. Kultura a sportovní aktivity se asi všechny dělají zadarmo, protože jsou to přece aktivity VOLNOČASOVÉ! Retardland se vším všudy,“ uzavřel pln hořkosti Hollan.

Matěj Hollan se zlobí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opilci. Hřebejk vyjel na neočkované a zklidnili ho

18:52 Opilci. Hřebejk vyjel na neočkované a zklidnili ho

Populární filmař Jan Hřebejk ťal do odmítačů očkování. Přišel vskutku s originálními příměry. Prý je…