Stát musí postihovat projevy nenávisti k muslimům, jsou to trestné činy, prohlásil komunista Dolejš. Proti němu seděl Okamura a neudržel se

01.10.2017 9:41

V duelu pořadu Luboše Xavera Veselého na XTV.cz se utkali poslanec KSČM Jiří Dolejš a šéf SPD Tomio Okamura. Ten dorazil do studia později, v průběhu tématu migrační krize.

Stát musí postihovat projevy nenávisti k muslimům, jsou to trestné činy, prohlásil komunista Dolejš. Proti němu seděl Okamura a neudržel se
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

„Celé čtyři roky jsem byl v opozici. Tuto vládu vnímám jako vládu, která vládla v dobrých časech, ale příliš jich nevyužívala. Celá řada vládních slibů padla do koše proto, že se spojily protichůdné strany, jako jsou například ANO a ČSSD,“ zmínil Dolejš úvodem. Vadí mu však i to, že církevní restituce a jejich řešení zablokovali pro změnu lidovci. 

„Dalším volebním slibem vlády byl také zákon o obecném referendu. KSČM se pokoušela dvacet let to do zákona dostat, a opět ani nic,“ poukázal dále Dolejš i na služební zákon. 

Následovalo téma migrační krize. „Je důležité, aby se odstranily příčiny toho, že lidé mají důvody utíkat,“ sdělil Dolejš. „Velmoci rozvrtaly určitou část světa kvůli svým zájmům. A lidé se dali do pohybu,“ poznamenal komunistický místopředseda. „Kapacitně to Evropská unie těžko zvládá. A s tím množstvím souvisí to, že toto nemůže Evropa zvládat,“ dodal se slovy, že každá migrace musí být regulovaná. „V souladu s jednotlivými požadavky států Evropské unie,“ sdělil. 

Video najdete ZDE.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jasný názor na uprchlickou krizi má Okamura. „Jsme pro nulovou toleranci. Jsme pro to, abychom nepřijímali nikoho. Dokud my v Evropě nebudeme schopni rozpoznat, kdo je terorista, kdo je radikální a kdo ne, tak nechceme přijímat nikoho. Chceme prosadit také zákaz islámu. Bereme to jako ideologii,“ sdělil s poukazem na zákaz nacismu i zločinů komunismu. Následně také sdělil, že by zrušil multikulturní neziskové organizace a jejich financování. „To je taková pátá kolona, kterou tady předvádí Soros,“ řekl s poukazem na miliardáře George Sorose. 

„Chápu, že se pan Okamura vehementně drží svého tématu. Ale máme tady svoje pravidla. Jde o to, které právní normy jsou vymahatelné. A v trestním zákoníku jsou například zločiny typu šíření nenávisti. A je mi jedno, zda někdo šíří nenávist vůči komunistům či muslimům, to je špatně,“ zdůraznil Dolejš s tím, že pak je jasné, že stát musí tyto lidi postihovat

Řeč pak byla i o nárůstu byrokracie. „Je to neuvěřitelné, kam to ty dosavadní vlády dovedly,“ sdělil Okamura. Vláda se podle něj nesnaží odbyrokratizovat společnost. Hovořil pak také o sociálních dávkách, kdy nechce podporovat „parazity“. 

Dolejš pak pohovořil o tom, že by byl pro audit úředních míst. „Regulace by neměla být buzerace,“ dodal pak Dolejš s tím, že by rád učinil stát efektivní. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

22:25 Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

Premiér Andrej Babiš se ve své týdenním hlášení „Čau lidi“ rozepsal o dnešním tragickém požáru domov…