Stát se podle Pavla Sehnala nestará o střední třídu. „Tohle je cesta do záhuby celé společnosti,“ varuje

30.06.2021 18:02

„Je normální, že společnost je sociálně rozdělena. Jsou zde bohatší, chudší, ale mezi tím by měla být hodně velká a početná střední třída,“ říká Pavel Sehnal, předseda Aliance pro budoucnost. Teď se ale podle něj zdá, že na střední třídu tady žádná z větších politických stran nereaguje a ani o ni nestojí. „Po vzoru vládního hnutí ANO se snaží voličsky atakovat sociálně nejslabší skupinu,“ myslí si Sehnal.

Stát se podle Pavla Sehnala nestará o střední třídu. „Tohle je cesta do záhuby celé společnosti,“ varuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Sehnal, předseda APB

Anketa

Je třeba zpřísňovat covidové restrikce? (Ptáme se od 30.6.2021)

28%
69%
hlasovalo: 6877 lidí
Aliance pro budoucnost naopak říká, že slabým je potřeba přidat, ale zejména je potřeba akcentovat potřeby střední třídy. „Jinak nelze mluvit o větším rozvoji společnosti. Střední třída musí být silná, aby mohla kupovat služby a táhla ekonomiku,“ uvádí Pavel Sehnal. 
 
Stát na to ale podle šéfa Aliance pro budoucnost dávno rezignoval a o potřeby střední třídy se moc nestará. „Nechává ji upadat nebo ji dále připravuje o peníze a kupní sílu. Tohle je cesta do záhuby celé společnosti. Pokud tu dosud nebyli politici, kteří by chtěli střední třídu chránit a podporovat, teď je tu Aliance pro budoucnost, která to má jako jednu z priorit,“ slibuje Sehnal.  
 
Aliance pro budoucnost může dle slov svého předsedy jednoznačně prohlásit, že ve Sněmovně bude hlasitě a efektivně hájit potřeby a zájmy střední třídy. 
 
„Zároveň můžeme ubezpečit voliče, že jejich hlas nespadne do koše. Aliance pro budoucnost je silná a poslední průzkumy jasně ukazují, že stabilně rosteme. Nyní se blížíme ke třem procentům, a to jsme nedávno neměli ani procento jedno. Vyzývám proto všechny zodpovědné a pracovité občany, pro které svoboda není prázdné slovo, podpořte naši Alianci pro budoucnost,“ uzavírá Sehnal.
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Topkař z Liberecka o Green Dealu i euru. EU je naše jistota, jediná cesta jak obstát

20:20 Topkař z Liberecka o Green Dealu i euru. EU je naše jistota, jediná cesta jak obstát

Mnohé země předkládají své ambiciózní plány na omezení emisních zátěží, ale tyto plány se vůbec nepo…