Stavět půjde rychleji. Poslanci dnes mají schvalovat zákon, omezující byrokracii

05.05.2021 6:52 | Zprávy
autor: jav, čtk

Poslanci by dnes mohli začít schvalovat návrh nového stavebního zákona, jenž má podle vlády zrychlit povolování staveb. Pokračovat by mohlo i sněmovní finále navrhovaných změn v určení dětských skupin, které dříve vznikaly v reakci na chybějící místa v mateřských školách.

Stavět půjde rychleji. Poslanci dnes mají schvalovat zákon, omezující byrokracii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dálnice, ilustrační foto

U stavebního zákona poslance čekají desítky hlasování o pozměňovacích návrzích. Základem je přitom celková poslanecká úprava, která předpokládá, že celá stavební správa přejde pod stát. Část opozice dává přednost tomu, aby část úřadů zůstala pod obcemi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Vážená paní exministryně

nedávno jste prohlásila, že USA jsou náš největší spojenec. Zvláštní vyslanec amerického prezidenta Donalda Trumpa pro Bělorusko John Coale právě Evropany vulgárně označil za „bandu sr*čů“. Co tomu říkáte, když o Vás takto mluví Váš největší spojenec? Petr Kryl

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svíčková, ufoni a Zelenskyj za půl mega. Čím se také zabývají na Hradě

18:40 Svíčková, ufoni a Zelenskyj za půl mega. Čím se také zabývají na Hradě

„Žádám o písemnosti, které by měl podepisovat prezident, které povolují neznámým pachatelům rozprašo…