Štěpán Kotrba zostra: Šlechtová je kráva, co nezná zákony a s usnesením výboru si výbor může vytřít p*del

10.05.2018 16:25

Ministryně obrany Karla Šlechtová dnes informovala o tom, že zahraniční výbor Sněmovny přijal usnesení, v němž říká, že na území České republiky se nevyráběla a neskladovala žádná látka typu novičok. Zopakovala také, že jakákoliv příprava formou mikrosyntézy pro následnou analýzu není výrobou. „Ach jo... To je tak, když si ministryně Šlechtová neumí přečíst zákon (19/1997 Sb., o některých opatřeních souvisejících se zákazem chemických zbraní),“ povzdechl si nad jejím vyjádřením mediální a politický analytik Štěpán Kotrba.

Štěpán Kotrba zostra: Šlechtová je kráva, co nezná zákony a s usnesením výboru si výbor může vytřít p*del
Foto: Praha TV
Popisek: Štěpán Kotrba jako host pořadu Horké téma
reklama

Kotrba proto neváhal některé části paragrafů zákona týkající se některých opatřeních souvisejících se zákazem chemických zbraní zkonkretizovat. „§ 2 Vymezení pojmů.
Pro účely tohoto zákona se rozumí ... b) toxickou chemickou látkou jakákoli chemická látka, která může svým chemickým působením na životní procesy způsobit smrt, dočasné zneschopnění nebo trvalou újmu na zdraví lidem nebo zvířatům anebo zničení rostlin,“ citoval znění zákona ve svém facebookovém komentáři analytik.

Poté v něm přeskočil k bodu, který prý považuje obzvlášť za důležitý, a to bod d), který říká, že stanovenou látkou je toxická chemická látka a její prekurzory v členění podle § 7. A v dalších bodech pokračoval. „... g) výrobou stanovených látek jejich vytváření chemickou reakcí, h) zpracováním stanovených látek fyzikální proces, při němž nejsou přetvářeny v jinou látku, i) spotřebou stanovených látek jejich přeměna chemickou reakcí v jinou látku, j) nakládáním se stanovenými látkami jejich vývoj, výroba, spotřeba, držení, jiné nabývání, zpracovávání nebo převádění; nakládání se stanovenými látkami není službou podle zákona o volném pohybu služeb,“ citoval ze zákona.

Vzápětí na jeho komentář reagoval jeden z uživatelů sociální sítě s prosbou, zda mu může někdo vysvětlit, jak má být vykládán zákon, který nehovoří o žádné výjimce k přípravě bojové látky k laboratorním testům. „Hovoří pouze o tom, co je chemická zbraň a co zakazuje. Usnesení poslanců jest tak směšným a nepravdivým i díky výrokům paní ministryně,“ dodal s tím, že opět začne mediální mela. Kdo a jak měl pravdu, a to bez ohledu na to, co hovoří zákon. „Ach jo,“ povzdechl si.

„Mýlíš se, Honzo. Zákon umožňuje kontrolovanou výrobu k ochranným účelům, které se přímo týkají ochrany proti chemickým zbraním, až do množství povoleného smlouvou. Podle § 6 odst. 1 písm. b) a § 7a. Ale je to furt VÝROBA... Ať je toho mikrogram, nebo kilogram,“ vysvětloval mu Kotrba.

„Díky za upřesnění. Takže usnesení výboru v poho?“ ujišťoval se tazatel. To ale už v Kotrbovi bouchly saze. „KURVA ! Ty taky neumíš číst? Tak ještě jednou: i mikrovýroba/mikrosyntéza je podle zákona výroba. Musí být v certifikované laboratoři za kontrolovaných podmínek a zaprotokolováno, kdo, co, kolik, jak,“ uvedl a ještě jednou připomněl, že celkové množství na území ČR nesmí překračovat smlouvou povolené množství.

Svými slovy mu pak ještě polopaticky zopakoval, že jestliže jsme tedy testovali, tak jsme vyrobili, a jestliže netestujeme, nemáme jak kalibrovat mašiny. „Jestliže netestujeme detekční trubičky a nekalibrujeme mašiny, nemůžeme do jakékoliv války. Ministryně obrany je kráva. Odborníci vyráběj, ukládaj a spotřebovávaj v souladu se zněním smlouvy nebo i bez něj (jak tuším...). S usnesením výboru si výbor může vytřít prdel,“ uzavřel svůj výklad Kotrba.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Magda Vášáryová bije na poplach. Se Slovenskem to je prý zlé, sektáři ve vládě. Hrozba papežovi, útlak žen

17:30 Magda Vášáryová bije na poplach. Se Slovenskem to je prý zlé, sektáři ve vládě. Hrozba papežovi, útlak žen

Slovenský parlament nepřijal historicky poprvé zprávu o dodržování lidských práv od ombudsmanky Mari…