Štětina ke Štrougalovi: Ať si užívá svobody slova. KSČM patří před soud

07.01.2012 13:33

Podle senátora Jaromíra Štětiny si může bývalý komunistický premiér Lubomír Štrougal užívat svobody slova. Dokazuje to prý jeho výroky na podpisové akci k jeho nové knize. Přitom právě to před lety podle Štětiny komunisté potlačovali.

Štětina ke Štrougalovi: Ať si užívá svobody slova. KSČM patří před soud
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaromír Štětina na tiskové konferenci

„I pan Štrougal si může plnými doušky užívat svobody slova, kterou léta potlačoval. Vítám jeho kritiku reforem, protože to opět dokazuje, že komunisté nereflektovali svou vinu za to, že desítky let ničili zemi, že ani v nejmenším nepochopili smysl pokání,“ míní senátor Jaromír Štětina, který kandidoval jako nezávislý za TOP 09.

Lubomír Štrougal, předlistopadový československý premiér, totiž nedávno podepisoval svoje knihy pamětí. V nich především kritizoval současnou vládu Petra Nečase. „Víme, o jaký program jde. Podle mého názoru nejde o reformy, ale o škrtací program. Naopak impulsy k oživení ekonomiky a růstu se nekonají, ty v nich nejsou obsaženy,“ kritizoval Štrougal na své podpisové akci.

„Je to další dílčí důkaz, že se nereformovali a že tudíž KSČM, následovnice KSČ, patří před soud,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz Štětina v reakci na Štrougalovy výroky.

Anketa

Měl by se Lubomír Štrougal vyjadřovat k reformám a politické situaci?

hlasovalo: 2649 lidí

Štrougal totiž kritizuje polistopadový vývoj. „Největší vina leží na domácích polistopadových garniturách. Václav Havel prohlásil ve svém prvním novoročním projevu: ´Naše země nevzkvétá.´ Budiž. Tak se rozhlédněme dnes! Vzkvétá české zemědělství? Vzkvétají řemesla a živnosti? Vzkvétá průmysl v českých rukou? Vzkvétá původní česká literatura? Nenuťte mne pokračovat …,“ píše ve své knize.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nemaj mozek. Ty pohlaví.“ Bohdalová zničila Prague Pride. Je to velké

8:01 „Nemaj mozek. Ty pohlaví.“ Bohdalová zničila Prague Pride. Je to velké

Festival Prague Pride, ke kterému se přihlásil například pražský primátor Hřib, dále pokračuje a bud…