Stíhání Salviniho evokuje účelovost... Kandidát na slovenského prezidenta, soudce Harabin, promluvil i o migraci a rodině

13.03.2019 22:12

Česko-italská blogerka a politická aktivistka Monika Pilloni sleduje slovenské prezidentské volby 2019, které jsou velmi probírané i v České republice. A protože se minulý pátek nacházela nedaleko Nitry, využila příležitosti a zajela na oslavy MDŽ s kandidátem na prezidenta Slovenské republiky Štefanem Harabinem, kterého vyzpovídala a získala jeho odpovědi na otázky týkající se italské scény, tradiční rodiny nebo na nelegální migraci.

Stíhání Salviniho evokuje účelovost...  Kandidát na slovenského prezidenta, soudce Harabin, promluvil i o migraci a rodině
Foto: Hans Štembera
Popisek: Soudce nejvyššího soudu a kandidát na prezidenta SR Štefan Harabin
reklama

Zachování a podpora tradiční rodiny je jednou z priorit slovenského právníka a soudce Štefana Harabina. Na Facebooku vzbudilo velmi pozitivní ohlasy jeho vyjádření o Matteovi Salvinim a jeho počínání. V Itálii Salviniho Liga při nástupu do účelové vlády zřídila „ministerstvo pro rodinu a invalidní občany“, aby se této otázce mohla naplno věnovat.

Anketa

Schvalujete práci Anny Šabatové?

2%
98%
hlasovalo: 9084 lidí

Pilloni tak položila otázku, co si o tomto řešení myslí Harabin. „Neznám přesné kompetence a úkoly tohoto ministerstva v Itálii. Ale i tento způsob by mohl být jedním z řešení na ochranu a prosazování tradiční křesťanské rodiny,“ uvedl s tím, že jde zejména o to, jaké kompetence má konkrétní úřad svěřené a jakým způsobem může jednat.

Poznamenal, že na Slovensku by se dala podpora rodiny, jakož i invalidních občanů, řešit různými pogramy (sociálními či jinými) v rámci původního ministerstva práce, sociálních věcí a rodiny, respektive případnými legislativními změnami, které by poskytly především mladým rodinám prostor na důstojnou výchovu jejich dětí, aby nemusely přemýšlet, jestli si mohou dovolit jedno, nebo maximálně dvě děti. V souvislosti s tím zmínil například podporu pro narození dítěte, bydlení během školní docházky a další. 

Fotogalerie: - Proti NATO

Protestní shromáždění proti NATO. Kolik zabtých má...
Protestní shromáždění proti NATO. Kolik zabtých má...
Protestní shromáždění proti NATO. Kolik zabtých má...
Protestní shromáždění proti NATO. Kolik zabtých má...
Protestní shromáždění proti NATO. Kolik zabtých má...
Protestní shromáždění proti NATO. Kolik zabtých má...

Následně Pilloni připomněla, že italský ministr vnitra Matteo Salvini čelí obvinění z únosu a zneužití úřadu, jelikož zadržel po dobu pěti dní na bezpečné palubě lodě námořní hlídky Diciotti u břehu přístavu Catania nelegální migranty po čas identifikace a z organizačních důvodů. Upřesnila, že migranti měli zajištěny veškeré základní potřeby včetně lékaře. Senát italské republiky tak bude 20. března jednat o vydání ministra vnitra.

Kandidát na slovenského prezidenta Harabin byl opatrný ve vyjádření se k této situaci, jelikož je stále soudcem, i když aktuálně s přerušeným výkonem funkce právě z důvodu své kandidatury na prezidenta. Jako takový se tedy nikdy nemůže relevantně vyjádřit k jakémukoliv probíhajícímu trestnímu řízení bez znalosti věci a spisového materiálu.

Přesto se o to nakonec do jisté míry pokusil. „Vámi načrtnuté okolnosti případu evokují účelovost a politické pozadí trestního stíhání vedeného proti italskému ministru vnitra Matteovi Salvinimu z důvodu, že chce jen důsledně hlídat hranice vlastní země, čímž i všech ostatních evropských zemí a jejích občanů před příchodem nekontrolovaných vln nelegálních migrantů,“ vyjádřil se a zdůraznil, že za to je naopak Salviniho potřeba pochválit a poděkovat mu.

Moderátorka s Harabinem probrala i otázky týkající se například jeho rodinného života a v kontextu s tím vyjádřil absolutní podporu tradiční rodině a velmi striktně se postavil proti veškerým genderovým výmyslům. Harabin uvedl, že existují pouze dvě pohlaví, muž a žena, matka a otec.

Velmi tvrdá byla i Harabinova reakce proti nelegální imigraci, kvótám a rozdávání peněz muslimským imigrantům. I zde zopakoval, že je naopak potřeba finančně podpořit slovenské rodiny, zdravotnictví a školství. „Záchrana tradiční a křesťanské rodiny, pořádek, zodpovědnost a právo na všech úrovních je základní myšlenkou tohoto kandidáta na prezidenta Slovenska,“ shrnula na závěr Harabinovy priority Pilloni.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

22:17 „Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

REPORTÁŽ „Prachsprostá zlodějko Albrightová, všechno to vrátíš!“ I to znělo v pondělí večer Václavsk…