Stížnost proti stíhání Kocourka byla zamítnuta

29.05.2012 16:31

Státní zastupitelství pro Prahu západ minulý týden zamítlo stížnost bývalého ministra Martina Kocourka (ODS) proti zahájení jeho trestního stíhání. V úterý to potvrdil okresní státní zástupce Ondřej Šmelhaus.

Stížnost proti stíhání Kocourka byla zamítnuta
Foto: Repro ČT
Popisek: Exministr Martin Kocourek na tiskové konferenci

Státní zastupitelství zamítlo Kocourkovi stížnost 25. května. "Zamítnuta byla pro její bezdůvodnost," uvedl Šmelhaus. Bývalý ministr průmyslu Kocourek čelí obvinění, že při rozvodu "odklonil" společně se svou matkou šestnáct milionů korun. Kocourek i jeho matka byli policisty z Prahy - západ obviněni z poškozování věřitele. Oběma tak v případě prokázání viny před soudem hrozí osmileté vězení.

Prověřuje se původ peněz

Kromě "odklonění" peněz policie nadále vyšetřuje původ milionů korun, které Kocourek nepřiznal. Ty by totiž měly pocházet od společnosti Key Investments, která neprůhlednými obchody s nadhodnocenými akciemi připravila o stamiliony korun tři pražské městské části a řadu dalších radnic a institucí.

Firmě Key Investments, napojené na řadu bývalých i současných politiků, svěřily radnice peníze za účelem jejich zhodnocení, místo toho získaly bezcenné akcie Spolku pro chemickou a hutní výrobu, která patří do skupiny Via Chem Group. Tento případ vyšetřuje protikorupční policie a vyšetřování dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Praze.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

14:27 Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

K Janě Bobošíkové do pořadu JB Talk v internetové televizi XTV zavítala tentokrát ekonomka Hana Lipo…