Sto dnů Dvořáka v ČT: Událostem se daří. O moderátorech ale není jasno

14.01.2012 20:18

Večerní Události sleduje tři měsíce po zvolení nového ředitele České televize Petra Dvořáka v průměru o 200 tisíc více diváků než dříve. Poté, co pořad prošel několika proměnami, si jej večer pustí až 900 tisíc lidí. Kromě o deset minut delší stopáže či prodloužení jednotlivých příspěvků k úspěchu podle Dvořáka přispělo i to, že Událostem předchází místo Večerníčku populárnější pořad Taxík.

Sto dnů Dvořáka v ČT: Událostem se daří. O moderátorech ale není jasno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel ČT Petr Dvořák
reklama

Přes úspěch Událostí přiznal někdejší ředitel Novy Dvořák, že řadu věcí konkurenční komerční televizi závidí. Nova má podle něj díky své jasné definici cíle lepší tah na branku. Televize, jejímž primárním zájmem je sledovanost, dokáže podle Dvořáka fungovat daleko efektivněji.

Reforma Událostí však ještě zdaleka nekončí. Hlavní změny by měly přijít na jaře. Spekulace o kompletní výměně moderátorů, po které by ze starého týmu měla v Událostech zůstat pouze Marcela Augustová, označuje Dvořák za spekulaci. Potvrzuje naopak informaci, že od jara budou relaci moderovat pouze dva lidé. Kdo se tohoto prestižního moderátorského tandemu dostane,  přitom Dvořákův tým ještě musí vybrat.

Cenzura? Ale kdepak, jen větší důslednost

Nařčení z toho, že se v televizi rozmáhá cenzura, Dvořák omítá. “Jistý neklid u některých reportérů může být, protože zpravodajství tady fungovalo tak, že mu nikdo nedával jasnou vizi a jasná pravidla. Zdeněk Šámal, nový šéf zpravoajství, který pravidla vyžaduje, vyjadřuje ověřování informací, potvrzování. To je správně,“ uvedl Dvořák v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes.

Právě Šámalův nekompromisní přístup podle něj zapříčinil i podezřelou změnu interpretace pikantní informace, že státní zástupce Libor Grygárek čile komunikuje s lobbistou Romanem Janouškem. Politické tlaky Dvořák naprosto odmítá, stejně jako odmítá sdělit, s kým konkrétně se scházel před tím, než byl do své funkce zvolen.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: qot

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šarapatka a Kühn vyvolávají konflikty a hrotí jednání, ne Lipovská. A Dvořák... Šéf Rady ČT prozradil úplně vše

19:40 Šarapatka a Kühn vyvolávají konflikty a hrotí jednání, ne Lipovská. A Dvořák... Šéf Rady ČT prozradil úplně vše

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Pavel Matocha, předseda Rady ČT. Jak funguje …