Stojíte za SPD Tomio Okamury? Vlivný podnikatel Hrdlička promluvil z novin

20.10.2017 8:12

Český podnikatel Tomáš Hrdlička se v rozhovoru pro Lidové noviny vyjádřil mimo jiné k tomu, zda stojí za kampaní SPD Tomio Okamury. A neopomněl okomentovat ani ostatní politické strany a situaci před volbami.

Stojíte za SPD Tomio Okamury? Vlivný podnikatel Hrdlička promluvil z novin
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Hrdlička v Parlamentních Listech

Úvodem se Hrdlička vyjádřil k tomu, že za SPD Tomio Okamury nestojí. „Ale vím, že to někdo rozšiřuje. Nedávno mi volal novinář, že v ‚mé‘ Praze 10 vycházejí Okamurovy noviny Na vlastní oči, tak jestli jsem je SPD zaplatil. Odpověděl jsem, že součástí těchto novin byla ostrá kritika mé osoby, takže ne,“ sdělil jasně Hrdlička s tím, že ani billboardy SPD neplatil. „A za hurikán Kyrill také nemohu,“ dodal ironicky. 

Následně se pak vyjádřil k současné politické situaci. „Vezměte si opozici, to je tragédie,“ uvedl s tím, že čtyři roky mohla kritizovat vládu, kdy dvě hlavní strany koalice se nenáviděly, hádaly se a vzájemně se chtěly odvolat. ODS ani topka toho však podle něj nevyužily a nezaznamenaly fakticky žádný nárůst. 

Své řekl Hrdlička také k výsledkům voleb, kdy se domnívá, že zvítězí ANO, druzí budou sociální demokraté, třetí komunisté a čtvrtá SPD Tomio Okamury. „Pořadí mezi nimi bude těsné. Myslím si, že do Sněmovny se s odstupem dostanou i ODS, lidovci, TOP 09 a možná i Piráti,“ zmínil. A svěřil se také s obavami z předčasných voleb i z toho, že jednání o koalici se potáhne až několik měsíců.  

Hrdlička se domnívá, že Andrej Babiš a jeho tým jsou dostatečně inteligentní na to, aby si uvědomili svou silnou pozici, která bude spočívat v tom, že mohou hrozit koalicí ANO+KSČM+SPD.

„Dokážu si představit, že po volbách vyzvou k jednání ČSSD, ODS a KDU-ČSL. S cílem, aby zabránili vzniku koalice ANO, KSČM a SPD, o které tak ráda hovoří agentura ‚Děšení & Strašení‘ – tedy Kalousek, Fiala, Gazdík a další. Babiš řekne, že je proti komunistům a extremistům a že chce vyjednávat s ostatními stranami. Tím by otočil zbraň, kterou na něho Kalousek a spol. nyní míří,“ zmínil Hrdlička. 

Babišovi podle svých slov drží palce, neboť on už dnes běží o všechno. „Petr Gazdík nebo Petr Fiala by měli být označeni za kašpárky celé kampaně,“ dodal pak Hrdlička. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To je smrtící.“ Ekonomka odhalila, kolik jde z Česka peněz. Na to ani Babiš nevydělá

14:12 „To je smrtící.“ Ekonomka odhalila, kolik jde z Česka peněz. Na to ani Babiš nevydělá

Do zahraničí odtéká až 500 miliard korun, varovala v interview s Pavlem Štruncem ekonomka Ilona Švih…