Stovka podporovatelů Unie prošla odpoledne centrem Prahy

25.03.2017 20:25

Zhruba stovka podporovatelů Evropské unie prošla dnes odpoledne centrem Prahy. Akci zahájili u Petřínské rozhledny, na kterou organizátoři na několik minut pověsili desetimetrovou vlajku EU. Následoval pochod, při kterém účastníci zamířili od rozhledny přes Loretánské a Hradčanské náměstí a Karlův most na Klárov.

Stovka podporovatelů Unie prošla odpoledne centrem Prahy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU
reklama

Zde akce skončila shromážděním, proslovy a zpěvem evropské hymny – Ódy na radost. Se svými příspěvky vystoupili například europoslanec Jiří Pospíšil (za TOP 09) nebo prezidentský kandidát Marek Hilšer. Akci přišel podpořit také předseda České pirátské strany Ivan Bartoš.

Smyslem akce s názvem Pochod pro Evropu (March for Europe) bylo podle organizátorů připomenutí výročí podepsání takzvaných Římských smluv, které byly základním kamenem pro vznik současné Evropské unie. Římské smlouvy o vytvoření Evropského hospodářského společenství (EHS) a Evropského společenství pro atomovou energii (Euratom) byly podepsány na den přesně před 60 lety, 25. března 1957.

Specificky českým cílem pak měla být snaha rozpoutat veřejnou diskusi o možném dalším vývoji sjednocené Evropy. Obdobné akce jako v Praze se dnes konaly v celé Evropské unii. V Římě se na neformálním summitu sešli představitelé 27 států Evropské unie, které v uskupení zůstanou po odchodu Velké Británie. Českou republiku reprezentoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

20:29 Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

Reportáž pořadu 168 hodin, během níž byl poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník konfrontován novin…