Stovka podporovatelů Unie prošla odpoledne centrem Prahy

25.03.2017 20:25

Zhruba stovka podporovatelů Evropské unie prošla dnes odpoledne centrem Prahy. Akci zahájili u Petřínské rozhledny, na kterou organizátoři na několik minut pověsili desetimetrovou vlajku EU. Následoval pochod, při kterém účastníci zamířili od rozhledny přes Loretánské a Hradčanské náměstí a Karlův most na Klárov.

Stovka podporovatelů Unie prošla odpoledne centrem Prahy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

Zde akce skončila shromážděním, proslovy a zpěvem evropské hymny – Ódy na radost. Se svými příspěvky vystoupili například europoslanec Jiří Pospíšil (za TOP 09) nebo prezidentský kandidát Marek Hilšer. Akci přišel podpořit také předseda České pirátské strany Ivan Bartoš.

Smyslem akce s názvem Pochod pro Evropu (March for Europe) bylo podle organizátorů připomenutí výročí podepsání takzvaných Římských smluv, které byly základním kamenem pro vznik současné Evropské unie. Římské smlouvy o vytvoření Evropského hospodářského společenství (EHS) a Evropského společenství pro atomovou energii (Euratom) byly podepsány na den přesně před 60 lety, 25. března 1957.

Specificky českým cílem pak měla být snaha rozpoutat veřejnou diskusi o možném dalším vývoji sjednocené Evropy. Obdobné akce jako v Praze se dnes konaly v celé Evropské unii. V Římě se na neformálním summitu sešli představitelé 27 států Evropské unie, které v uskupení zůstanou po odchodu Velké Británie. Českou republiku reprezentoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČSSD při hlasování o důvěře své vládě odejde ze sálu. Naše  aféra to není, vzkázal Hamáček

17:03 ČSSD při hlasování o důvěře své vládě odejde ze sálu. Naše aféra to není, vzkázal Hamáček

ČSSD uzavřela jednání o tom, jak se postaví k pátečnímu hlasování o vyslovení nedůvěry vládě Andreje…