Stovky měst vyvěsí o víkendu moravskou vlajku

04.07.2014 13:43

Rekordní počet měst dá pátého července najevo svou příslušnost k historické části našeho území – Moravě. Na svých radnicích vyvěsí moravskou vlajku. Olomouc se k oslavě moravského patriotismu nepřipojí. Dá přednost státnímu svátku.

Stovky měst vyvěsí o víkendu moravskou vlajku
Foto: Martin Šimák
Popisek: Pochod Moravanů v Brně

Akci organizuje sdružení Moravská národní obec. Vyvěšování moravské vlajky se ve východní části země stává čím dál více populární. Letos se jí zúčastní 930 radnic. O 170 více než loni.

Poprvé vyvěsí moravskou vlajku například v Držovicích na Prostějovsku. Podle starostky Blanky Kolečkářové (STAN) chce radnice podpořit zdravý patriotismus. Souhlas dostala i od koaličních partnerů. „Všichni jsme odtud z Moravy, takže nikdo s tím problém nemá. Jsme na to pyšní, že jsme do toho projektu šli,“ řekla Českému rozhlasu. 

Pátý červenec je v kalendáři tradičně vyhrazen pro oslavu příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. A olomoucký magistrát se rozhodl upřednostnit státní svátek na úkor oslavy moravského patriotismu. „Jde o státní svátek a my samozřejmě – stejně jako v jiných případech – vyvěsíme státní vlajku, která bude před radnicí, a aktivitu Moravské národní obce nepodpoříme,“ uvedla mluvčí olomouckého magistrátu Radka Štědrá. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Makají pro Babiše?! Milion chvilek se střelil do vlastní nohy

12:47 Makají pro Babiše?! Milion chvilek se střelil do vlastní nohy

Premiér Andrej Babiš se v pátek na svém facebooku skutečně rozjel a důsledně pojmenoval, co se mu ne…