Stovky měst vyvěsí o víkendu moravskou vlajku

04.07.2014 13:43

Rekordní počet měst dá pátého července najevo svou příslušnost k historické části našeho území – Moravě. Na svých radnicích vyvěsí moravskou vlajku. Olomouc se k oslavě moravského patriotismu nepřipojí. Dá přednost státnímu svátku.

Stovky měst vyvěsí o víkendu moravskou vlajku
Foto: Martin Šimák
Popisek: Pochod Moravanů v Brně

Akci organizuje sdružení Moravská národní obec. Vyvěšování moravské vlajky se ve východní části země stává čím dál více populární. Letos se jí zúčastní 930 radnic. O 170 více než loni.

Poprvé vyvěsí moravskou vlajku například v Držovicích na Prostějovsku. Podle starostky Blanky Kolečkářové (STAN) chce radnice podpořit zdravý patriotismus. Souhlas dostala i od koaličních partnerů. „Všichni jsme odtud z Moravy, takže nikdo s tím problém nemá. Jsme na to pyšní, že jsme do toho projektu šli,“ řekla Českému rozhlasu. 

Pátý červenec je v kalendáři tradičně vyhrazen pro oslavu příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. A olomoucký magistrát se rozhodl upřednostnit státní svátek na úkor oslavy moravského patriotismu. „Jde o státní svátek a my samozřejmě – stejně jako v jiných případech – vyvěsíme státní vlajku, která bude před radnicí, a aktivitu Moravské národní obce nepodpoříme,“ uvedla mluvčí olomouckého magistrátu Radka Štědrá. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prostě je sem všechny pozveme, říká Evropská unie. Nadšení Bruselu pro „obohacování“ z Afriky rozhodně neuvadá, dokazuje zpráva

20:18 Prostě je sem všechny pozveme, říká Evropská unie. Nadšení Bruselu pro „obohacování“ z Afriky rozhodně neuvadá, dokazuje zpráva

Na nedávné, už páté Euro-africké ministerské konferenci o migraci a rozvoji v Marrákeši zaznělo, že …