Stovky odpůrců Hradu na Staromáku: Ten Pi-Tchus. Rudé trenky s prasetem. Bolševik Zeman...

28.10.2016 6:15 odp.

Staroměstské náměstí se pomalu chystá na nehradní oslavu státního svátku. Má jít o radostnou akci bez projevů zloby a naschválů, které podle pořadatelů akce zřejmě proudí z Hradu. Místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík před pár dny svolal akci do podhradí na protest proti udělení/neudělení státního vyznamenání panu Jiřímu Bradymu. Akce se pomalu rozjíždí. Nechybí česká vlajka, vlajka EU, ale také vlajka s prasetem.

Stovky odpůrců Hradu na Staromáku: Ten Pi-Tchus. Rudé trenky s prasetem. Bolševik Zeman...
Foto: Lucie Štěchová
Popisek: Protestní akce na Staroměstském náměstí.

„Radostná oslava státního svátku. V podhradí se scházejí lidé, kteří si zazpívají a promluví o tom, co je trápí, co těší a v co doufají. Vyznamenání se dočká přeživší holocaustu, který zasvětil život upozorňování na jeho příčiny i hrůzy, pan Jiří Brady," píší k akci svolavatelé na Facebooku.

Před šestou hodinou se Staroměstské náměstí začalo plnit lidmi. Na scéně pod pódiem se objevuje česká vlajka, ale spolu s ní i vlajka Evropské unie. Někteří lidé si s sebou také nesou červené prapory napodobující rudé trenýrky, které před více než rokem vlály nad Hradem. Na těchto vlajkách je v plné kráse vyvedeno velké černé prasátko.

Na náměstí stojí pódium s fotkami s dalajlámou a Václavem Havlem. Nechybí ani transparenty s nápisy „Čína ven z ČR! Bolševik Miloš Zeman s nimi. Free Tibet. Zatím na náměstí postávají stovky lidí. Chtějí prý vyjádřit nesouhlas s počínáním prezidenta Zemana. Toho bez obalu označují za „komunistu", „proruského zrádce" a tak podobně. „Zeman čínský červ!" „Zeman ruský šváb! „Zeman je lhář!" „Jsme západ!" Tato hesla jsou k vidění na dalších transparentech.

Na akci už před oficiálním začátkem dohlíží policie. Na místě stojí dva antony. Před pódiem už není jediné volné místečko. Prostor je bezezbytku zaplněn a to seniory, rodiči s dětmi i studenty. Sešli se občané všech věkových kategorií.

Pochod ze Staroměstského náměstí k Hradu

Akcí na Staroměstském náměstí však nic nekončí. Jedeme dál, jak se v Česku občas říká. Po 20. hodině se občané ze Staroměstského náměstí vydají na pochod k soše T. G. Masaryka na Hradčanském náměstí.

„Radostný pochod oslavující vznik samostatného Československa! Pojďte s námi zapálit svíčku k soše T. G. Masaryka na Hradčanské náměstí. Pochod bude začínat ihned po skončení akce Oslavy státního svátku v podhradí na Staroměstském náměstí přibližně ve 20 hodin, sraz všech účastníků pochodu u Orloje," píší organizátoři na sociální síti Facebook.

Akci dále sledujeme...


(Foto: Lucie Štěchová)

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Martin Exner byl položen dotaz

Dotaz

Vážený pane poslanče, po přečtení níže uvedeného článku, si dovoluji obrátit se na vás s následujícím dotazem. Píšte tam, že nás nás Rusko snaží zmanipulovat atd. My i mí přátelé nic takového nevidíme, sledujeme zprávy na čských tel. stanicích, posloucháme Radiožurnám, Country rádio, pohybujeme se ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proti „dezinformačním fekáliím z Ruska“ musíme zvýšit poplatek za ČT. Senátor Smoljak rozjíždí akci

22:36 Proti „dezinformačním fekáliím z Ruska“ musíme zvýšit poplatek za ČT. Senátor Smoljak rozjíždí akci

Senátor David Smoljak se opět pustil do boje za Českou televizi. Tentokrát ho pobouřil plán na škrty…