Strana zelených volí Drahoše, zaznělo na sjezdu

21.01.2018 12:37

Strana Zelených na svém sjezdu dnes podpořila v druhém kole prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše. Vyzvala též své členy a příznivce, aby se aktivně zapojili do kampaně. ČTK to řekl Matouš Vencálek, člen předsednictva.

Strana zelených volí Drahoše, zaznělo na sjezdu
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Profesor Jiří Drahoš
reklama

"Věříme, že bude důstojný prezidentem, bude respektovat ústavu, zákony. Je si vědom všech skutečných výzev současné doby," řekl Vencálek.

Zelení jsou v kontaktu s Drahošovým týmem, dobrovolníci pomáhají v kampani. I na sjezdu si zájemci mohou brát placky či plakáty, kterou podporují Jiřího Drahoše do funkce prezidenta.

Strana v sobotu zvolila nového předsedu, je jím starosta Prahy 4 Petr Štěpánek. Dříve působil jako vysokoškolský pedagog, vystudoval biologii. První místopředsedkyní se stala Magdalena Davis, bioložka a manažerka v oblasti životního prostředí. Ještě ji čeká dokončení volby pěti členů předsednictva.

Ve sněmovních volbách loni v říjnu strana obdržela 1,46 procenta hlasů, nezískala státní příspěvek. Poté její předseda Matěj Stropnický rezignoval. Do Sněmovny se dostala pouze jednou, a to v roce 2006. V současnosti má zastoupení v Senátu a také na krajské a komunální úrovni.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Naši herci? Hrůza. Co leze z těch škol... Slavný Čech o umělcích

7:17 Naši herci? Hrůza. Co leze z těch škol... Slavný Čech o umělcích

Český film nevzkvétá. Nejsou herci, nejsou režiséři a z filmů nic nevybočuje z průměru. Kdo může za …