Strašné věci! vybalil Okamura na Daniela Hermana. Šel do historie

24. 7. 2019 7:14

Někdejší lidovecký ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) usedne v Radě vlády pro lidská práva, kterou vede Helena Válková (ANO). Okamura kvůli tomu zuří. Podívejte se sami, co všechno přičetl Hermanovi k tíži.

Strašné věci! vybalil Okamura na Daniela Hermana. Šel do historie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura se zase jednou rozpálil téměř do ruda. Kvůli někdejšímu ministrovi kultury Danielu Hermanovi, sudetským Němcům a táboru v Letech u Písku.

Pokud jde o likvidaci vepřína na místě nacistického tábora, kde za druhé světové války umírali lidé, jde přesně o ten tábor, který Okamurův stranický kolega Miroslav Rozner označil za „neexistující pseudokoncentrák“. Podle policie se tímto zavrženíhodným výrokem však nedopustil trestného činu.  

Anketa

Bude co slavit během 30. výročí 17. listopadu 1989? (Ptáme se 24.7.2019)

5%
95%
hlasovalo: 13350 lidí

I po tom všem Okamura  na sociální síti Facebook připomněl, že likvidace vepřína už stála stovky milionů korun.

„Členem Rady vlády pro lidská práva se nově stal exministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL)! To je ten, který prosadil předražený výkup pozemků pod táborem v Letech, což stálo české daňové poplatníky zatím kolem 600 milionů korun! To je ten, který otevřeně podporuje protičeský sudetoněmecký landsmanšaft! Tak už víme, jakou politiku a s kým prosazuje vláda hnutí ANO, ČSSD a KSČM!“ rozohnil se předseda SPD.

Pokud jde o sudetské Němce, Okamura zavzpomínal na to, jak je Herman oslovil, když přijel na jejich sjezd. Nazval je „milými krajany“, což bylo podle Okamury nepřijatelné, protože společenství, za které nejčastěji mluví bývalý europoslanec Bernd Posselt, zakládali po druhé světové válce mimo jiné i bývalí nacisté a lidé, kteří s nacisty sympatizovali. Tito lidé požadovali vrácení majetku ve své původní vlasti. Kdo všechno ho podepsal?

„W. Becher (někdejší přívrženec Kameradschaftsbundu, člen NSDAP), Walter Brand (člen henleinovského hnutí), F. Brehm (SS Sturmbannführer, nositel zlatého stranického odznaku NSDAP), W. Hergl (SS Hauptsturmführer, funkcionář NSDAP), H. Hönig (člen NSDAP, nacistický novinář), H. Götz (bývalý spolupracovník nacistické tajné služby, člen NSDAP), E. Lemberg (nacista a v r. 1938 člen Sudetoněmeckého freikorpsu), W. Turnwald (člen NSDAP, spolupracovník SD), E. Franzel (původně soc. demokrat, za okupace policejní důstojník jednotky podílející se na popravách českých vlastenců v Kobylisích),“ vypočítává Okamura.

Herman nejednou oponoval, že všichni tito lidé už jsou po smrti, na světě už jsou jen jejich děti či vnuci, kteří nenesou odpovědnost za to, co dělali jejich předci. Někdejší ministr kultury své občany nejednou nabádal, že je v Evropě třeba budovat mosty a rozvíjet vzájemné vztahy.

Okamura naproti tomu cituje ze zprávy Ministerstva vnitra z roku 2004, která říká, že pod střechu Landsmanšaftu patří WITIKOBUND, který šíří protičeské názory. „Podle hnutí SPD by oficiální představitelé našeho státu na taková setkání ‚milých krajanů‘ s nacistickou minulostí jezdit neměli,“ uzavřel Okamura své provolání.

Na konec jen přidal svou obligátní otázku určenou voličům. Ptal se na jejich názor na Daniela Hermana.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

20:21 To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

Český lev se letos obešel bez diváků v Rudolfinu. Ceremoniál nicméně proběhl před kamerami České tel…