Středopravá vláda je pro nás hrozba, varuje Zaorálek

31.05.2010 17:48

Místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek varuje před novými stranami TOP 09 a VV. Podle něj by se měla ČSSD pokusit sestavit vládu jakožto vítěz.

Středopravá vláda je pro nás hrozba, varuje Zaorálek
reklama
Místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek tvrdí, že sociální demokraté mají odpovědnost jakožto vítěz voleb o další osud země. "Neseme odpovědnost, chceme jednat o vládě," zdůraznil v České televizi Zaorálek.

Varoval před stranami TOP 09 a VV, které jsou podle něj prostestními stranami a neví se, co se dá od nich čekat. "Chceme vědět, s kým máme tu čest," dodal Zaorálek.

Připustil, že ČSSD po volbách tahá za kratší konec a že vznikne středopravá koalice odhaduje na 60 až 70 procent. "Je to pro nás hrozba," řekl k případné koalici ODS, VV a TOP 09.

Odchod Jiřího Paroubka chápe jako chlapské gesto. Podle něj ale není jediný, kdo by měl za volební výsledek převzít odpovědnost. "Jsou to všichni, kdo se na předvolební kampani podíleli," dodal Zaorálek bez podrobností.

Připustil, že současná situace není pro sociální demokraty obvyklá.

Více k tématu Povolební vyjednávání

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ann
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

20:51 Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

Naše minipříběhy z Chebska jsou možná banální, ale pro tuto dobu typické. Paní B., která má kadeřnic…