Střídáme hlavní hygieničku. Bude to řídit dáma z Ostravy, ohlásil Babiš

04.03.2021 18:39

Hlavní hygieničku Jarmilu Rážovou na jejím postu v polovině března vystřídá ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová, oznámil premiér Andrej Babiš (ANO), píše o tom server Aktuálně.cz.

Střídáme hlavní hygieničku. Bude to řídit dáma z Ostravy, ohlásil Babiš
Foto: archiv KHS
Popisek: Pavla Svrčinová ještě jako ředitelka krajské hygieny v Ostravě

Svrčinová bude jako nová hlavní hygienička zároveň náměstkyní ministra zdravotnictví. S Janem Blatným (za ANO) se prý již setkala, výsledek schůzky ale nechtěla komentovat. Připomněla, že o místo hlavní hygieničky se ucházela už v minulosti. Kvůli novému služebnímu zákonu jí ale nebyla jako dostatečná kvalifikace uznána předchozí práce pro Evropskou komisi, kde dělala audity pro kontrolní systémy bezpečnosti potravin.

Kromě řízení krajské hygieny působí Svrčinová na lékařské fakultě v Ostravě. Loni v červenci ji tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) vyzval, aby zvážila pokračování ve funkci kvůli podle něj nezvládnuté komunikaci o zpřísnění protiepidemických opatření v Moravskoslezském kraji. „Pan ministr mě vyzvat může, tak ať mě odvolá,“ reagovala tehdy Svrčinová.

Původní zdroj ZDE.

Premiér Andrej Babiš (ANO) o víkendu vyjádřil nespokojenost s prací některých vysokých úředníků Ministerstva zdravotnictví v době sílící epidemie koronaviru. Blatný podle něj kolem sebe nemá dostatek dobrých úředníků. Na ministerstvu je podle premiéra řada lidí, kteří jsou nekompetentní, Blatný by měl ministerstvo posílit. „Kde je hlavní hygienička?“ řekl mimo jiné Babiš.

Komentátor Hospodářských novin uvítal novou hlavní hygieničku prohlídkou jejího facebookového profilu a následnou svéráznou poznámkou o „protektorátní hygieničce“.


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle je nátlak Bruselu na české volby, paní Jourová?! Petr Žantovský se zhrozil nad slovy eurokomisařky

7:30 Tohle je nátlak Bruselu na české volby, paní Jourová?! Petr Žantovský se zhrozil nad slovy eurokomisařky

TÝDEN V MÉDIÍCH Pořádně vedle šlápla eurokomisařka Věra Jourová svým vyjádřením k volbám, které čeka…