Stropnický: Jít na Ministerstvo obrany chce kus osobní odvahy

15.01.2014 20:11

Pět nebo šest lidí si s sebou na ministerstvo chce vzít Martin Stropnický, kterého na ministra obrany nominovalo hnutí ANO. Stropnický to ve středu večer uvedl v pořadu Interview Daniely Drtinové s tím, že jít do tohoto rezortu vyžaduje nutný kus osobní odvahy. Prozradil také, kdy se setká s prezidentem, nebo že generál Jiří Šedivý se nejspíš stane jeho poradcem.

Stropnický: Jít na Ministerstvo obrany chce kus osobní odvahy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Stropnický
reklama

Hnutí ANO podle Martina Stropnického necítilo potřebu mít na ministerstvech, která připadnou koaličním partnerům, vlastní náměstky. „Necítili jsme potřebu mít tam svůj dozor a dívat se někomu pod pokličku,“ uvedl s tím, že v koalici musí fungovat základní důvěra.

Sám si na Ministerstvo obrany chce vzít jen nejbližší spolupracovníky, ke kterým má důvěru. Mělo by jich být pět nebo šest a budou pocházet jak ze soukromé, tak ze státní sféry. Jejich jména nechtěl zveřejnit, protože není zcela jisté, že se ministrem stane. Jeho spolupracovníci ale tam prý nebudou chtít zůstat „celý život“. Jít pracovat do tohoto rezortu chce podle Stropnického dost osobní odvahy. „Ministerstvo se bohužel stalo emblémem prorůstání politiky a podnikatelských ambicí. Možná je v tomto smyslu smutně nejvyhlášenější,“ uvedl Stropnický s tím, že někteří lidé dosud působící na ministerstvu nebudou chtít pozice vyklidit tak snadno.

Stropnický také přiznal, že na jednání s prezidentem republiky pojede 22. ledna „pravděpodobně“ v 15:30 hodin. Tuto informaci se dozvěděl prostřednictvím textové zprávy od hradního kancléře Vratislava Mynáře.

Je prý „velmi pravděpodobné“, že jedním z jeho poradců se stane generál Jiří Šedivý.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

21:24 Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

„Já vím, že mi píšete, kdy půjdou děti do školy, jak to bude na horách a další věci. Ale teď musíme …