Stropnický na Frekvenci 1 potvrdil svou kandidaturu na místopředsedu hnutí ANO

17.01.2015 18:28 | Zprávy
autor: bra

V dnešním pořadu Pressklub Frekvence1 byl hostem ministr obrany Martin Stropnický. Hovořil o tom, že naše armáda je v dobré kondici, jen je jí třeba posílit záložníky, ale také o tom, že se definitivně rozhodl pro kandidaturu na místopředsedu hnutí ANO. Na závěr vyslovil svoje přání zrežírovat si Jistě, pane ministře.

Stropnický na Frekvenci 1 potvrdil svou kandidaturu na místopředsedu hnutí ANO
Foto: Daniela Čunková
Popisek: Ministr obrany Martin Stropnický

Na začátku Pressklubu Stropnický na otázku, jak jej osobně zasáhly útoky ve Francii, řekl: “Byl to samozřejmě šok, hodně těžce se mi o tom hovoří, protože ta brutalita a ty cíle jsou opravdu děsivé. Bylo to silné, protože se to dotklo zvyklostí a vlastností evropského kulturního prostoru, jehož tradice se tu pěstovala stovky let.”

Podle Stropnický jde o to, jestli máte stanovené nějaké hranice kultury a jejího vyjadřování nebo ji tolerujete jako bezbřehou. “Někdy je tato bezbřehé vyjadřování svobody šokující, ale nikdy by za to neměl být někdo trestán,” uvedl k tomu, jak vnímá svobodu slova a vyjadřování, když karikatury náboženských vůdců vyvolávají takové pohromy.

Dalším tématem Pressklubu bylo dění ve Vrběticích a skladech s municí. “Ve Vrběticích svítá na lepší časy, sice jsme slíbili, že munici začneme odvážet do konce ledna, ale bohužel vše záleží na povětrnostních podmínkách.” Ministr pak v pořadu uvedl, že není vyloučené další překvapení v podobě toho, že se ve skladech najde jiná munice, než je zaznamenána v evidenci. “Nicméně máme zde 220 až 230 vojáků a víme, že lidem z okolí dlužíme klid a ten dluh se snažíme v co nejrychlejším možném tempu splatit,” dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

Jak to dopadá, když se má omluvit za nepravdivé nařčení neziskovka vedená Václavem Moravcem? Takovou…