Studenti brněnských vysokých škol vyjdou na pochod proti reformě

28.02.2012 6:30

Studenti brněnských univerzit dnes vyjdou na protestní pochod proti navrhované reformě vysokých škol. Organizátoři očekávají účast stovek lidí, kteří nesouhlasí s plány ministra školství Josefa Dobeše (VV) a s přístupem vlády ke vzdělání obecně. Pochod je součástí takzvaného Týdne neklidu, jehož se účastní studenti ve většině univerzitních měst.

Studenti brněnských vysokých škol vyjdou na pochod proti reformě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti, ilustrační foto

Studenti Brnem pochodovali už 1. února, kdy se jich shromáždila asi tisícovka. Tentokrát má pochod jinou trasu. Začne v 16:00 na Malinovského náměstí, studenti půjdou kolem rektorátů Masarykovy univerzity (MU) a Vysokého učení technického k Filozofické fakultě MU, poté k Hudební fakultě Janáčkovy akademie múzických umění a na náměstí Svobody.

Dnešní pochod může krátkodobě zbrzdit dopravu v centru města. Připravují se na něj kvůli tomu policisté i dopravní podnik. Zdržení lze očekávat například na přestupním uzlu Česká, dále na Veveří a v Kounicově ulici.

Studenti i mnozí vysokoškolští učitelé už několik týdnů protestují proti navrhované podobě zákona o vysokých školách a zákona o finanční pomoci studentům. Dobeš v pondělí částečně ustoupil a uvedl, že místo plošného školného navrhne vládě, aby studenti platili víc peněz za překročení délky studia.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co je doma, to se počítá, viď, Radovane... Investor Vávra převádí Kypr na ženu

10:33 Co je doma, to se počítá, viď, Radovane... Investor Vávra převádí Kypr na ženu

DOKUMENT Radovan Vávra, nominant TOP 09 do společnosti ČEZ, vyklízí bitevní pole. Už před týdnem jsm…