Studenti budou protestovat proti Zemanovi. Promluví i děkan

28.06.2013 15:07

Studenti Filozofické fakulty UK pořádají demonstraci proti vládě, kterou jmenoval prezident Miloš Zeman. Od 17 hodin se účastníci sejdou na hradčanském náměstí, poté se přesunou na Palackého náměstí, kde promluví děkan FF UK Michal Stehlík.

Studenti budou protestovat proti Zemanovi. Promluví i děkan
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Pražský hrad
reklama

Ke shromáždění se připojily i občanské iniciativy Pražské fórum a Inventura demokracie, akci podporuje i nedávno jmenovaný profesor Martin C. Putna, kterého právě Zeman jmenovat nechtěl.

Organizátoři demonstrace vydali prohlášení, v němž vyzývají poslance, aby nedopustili svévolný pokus o posun českého parlamentního ústavního systému směrem k systému prezidentskému.

„Vnímáme, jak během posledních dnů v našem okolí vzrostly obavy o nejzákladnější principy parlamentní demokracie. Jeden člověk podle své libovůle začíná ohýbat něco, o co se opírá celá společnost. Chceme důrazně upozornit na to, že jsou věci, na které nikdo, byť by to byl prezident, nesmí svévolně sahat,“ říká k tomu jeden z organizátorů a spoluautor prohlášení určeného poslancům Robert Roreitner.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dezinformátor je ten, jehož názor se liší od pohledu ČT, říká publicista Podracký. Bojovníci s „nenávistí“ chtějí totalitu

18:13 Dezinformátor je ten, jehož názor se liší od pohledu ČT, říká publicista Podracký. Bojovníci s „nenávistí“ chtějí totalitu

Kdo chce určovat, co je dezinformace a nenávistný projev? „Jen totalitně myslící člověk. Samozřejmě …