Studenti budou protestovat proti Zemanovi. Promluví i děkan

28.06.2013 15:07

Studenti Filozofické fakulty UK pořádají demonstraci proti vládě, kterou jmenoval prezident Miloš Zeman. Od 17 hodin se účastníci sejdou na hradčanském náměstí, poté se přesunou na Palackého náměstí, kde promluví děkan FF UK Michal Stehlík.

Studenti budou protestovat proti Zemanovi. Promluví i děkan
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Pražský hrad

Ke shromáždění se připojily i občanské iniciativy Pražské fórum a Inventura demokracie, akci podporuje i nedávno jmenovaný profesor Martin C. Putna, kterého právě Zeman jmenovat nechtěl.

Organizátoři demonstrace vydali prohlášení, v němž vyzývají poslance, aby nedopustili svévolný pokus o posun českého parlamentního ústavního systému směrem k systému prezidentskému.

„Vnímáme, jak během posledních dnů v našem okolí vzrostly obavy o nejzákladnější principy parlamentní demokracie. Jeden člověk podle své libovůle začíná ohýbat něco, o co se opírá celá společnost. Chceme důrazně upozornit na to, že jsou věci, na které nikdo, byť by to byl prezident, nesmí svévolně sahat,“ říká k tomu jeden z organizátorů a spoluautor prohlášení určeného poslancům Robert Roreitner.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

22:22 Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

Silné reakce na sociálních sítích budí příspěvek jednoho z neurointenzivistů směrem k neočkovaným. Z…