„Dne 29. září 2017 obdržela česká diplomacie informaci, že Aun Schan Su Ťij, nositelka Nobelovy ceny míru a státní poradkyně Barmy, odkládá návštěvu Česka, která byla původně plánovaná na říjen 2017,“ uvedlo ministerstvo. „Důvodem je aktuální situace v Arakanském státě a nutnost její přítomnosti v zemi,“ stojí dále v oznámení Černínského paláce.
Informace o násilném postupu barmské armády vůči Rohingům se objevují již několik týdnů. Organizace Human Rights Watch v úterý uvedla, že na muslimské menšině jsou páchány zločiny proti lidskosti. Podle dřívějšího vyjádření OSN se na území Arakanského státu odehrává etnická čistka, jsou vypalovány vesnice a Rohingové prchají do sousedního Bangladéše. Od 25. srpna podle OSN oblast opustilo 480.000 lidí, z nichž 60 procent jsou děti.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Podala jste nebo podáte nějaké trestní oznámení?
Myslím v případu, který popisujete https://www.parlamentnilisty.cz/profily/JUDr-Hana-Kordova-Marvanova-126691/clanek/Takto-vypada-hospodareni-hlavniho-mesta-Prahy-144723. A máte podezření, kdo vynesl informace? Ještě proč myslíte, že to vedení Prahy nechce řešit? Není i to dost podezřelé?
Další články z rubriky
9:37 Tady pan práskač, smála se Nerudová Klempířovi. Přidal se lidovec
Ministr kultury Oto Klempíř „vyřešil“ Martina Baxu (ODS). Opozice i novináři teď poukazují na to, že…
- 4:49 Kdo z „našich“ zradil Letnou? Volba radních ČT rozkládá opozici
- 21:08 „Všichni ví, kdo za Fialy kolaboroval.“ Gulyáš se vysmál dopisu novinářů o Babišovi
- 20:31 Bednárik o klíčové železniční stavbě: Babiš promluvil s Merzem a Německo změnilo rétoriku
- 17:46 Historik Fidler: Každý nacista byl Němcem. Počet československých obětí? Mýtické číslo!
- 15:21 Rozchod s KSČM. Prozatím, usneslo se STAČILO! Víme, co to znamená



