Suchánek se stane ústavním soudcem. Nejmladším v historii

22.11.2013 21:16

Radovan Suchánek se dočkal - prezident Miloš Zeman jmenuje čtyřicetiletého právníka v úterý na zámku v Lánech ústavním soudcem. Suchánek se tak stane nejmladším ústavním soudcem v historii České republiky. Dosud působil jako právní poradce ČSSD.

Suchánek se stane ústavním soudcem. Nejmladším v historii
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Zeman při odchodu z auly

O jmenování ústavního soudce dnes ČTK informoval Hrad. Ceremonie se bude konat v Lánech, kde je Zeman od zranění, které utrpěl před necelým měsícem. Před médii hlava státu vystoupí poprvé po čtyřech týdnech, i když i během léčení úřaduje. Suchánek uvedl, že nebude rozhodovat v kauzách, v nichž by mohl být napadán pro podjatost. Podotkl rovněž, že členství v politické straně je ústavním právem a nikdo kvůli tomu nesmí být diskriminován.

"Samozřejmě jako soudce Ústavního soudu budu vystupovat nezávisle a nestranně a v souladu s těmi hodnotami, které jsem v dosavadní své profesní činnosti zastával. Jsou to hodnoty demokratického právního státu, který dbá na ochranu základních práv a svobod všech občanů naší země," uvedl Suchánek. Do konce roku skončí další dva ústavní soudci. Zeman minulý týden navrhl Senátu další dva kandidáty. Jsou jimi dosavadní člen Ústavního soudu Jan Musil a expert na evropské právo Jiří Zemánek. Horní komora má jejich nominaci projednat do 10. ledna příštího roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ane, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný odpálil bombu. Než Lipovskou odstranili, zkusili ji prý umlčet jinak

21:31 Volný odpálil bombu. Než Lipovskou odstranili, zkusili ji prý umlčet jinak

„Mafie se rozhodla, že se jí zbaví i za cenu porušení zákona a mediálního divadla,“ popisoval poslan…