Sudeťáci a rod Walderode: Trapné, ostuda! Skandál? Po schůzi Sněmovny přijde další krok

10.07.2019 9:51 | Zprávy

Česká politika znovu začíná žít tématem vypořádání se s nacistickou minulostí. Přispívá k tomu jednak kauza hraběte Walderode, kterému se navzdory značně problematické nacistické minulosti začíná po rozsudku královéhradeckého soudu otevírat cesta k restitucím majetku, a jednak chování ministra zahraničí Tomáše Petříčka, který poslal velvyslance v Německu na sněm sudetských vysídlenců a vysvětloval to rozvíjením vztahů se sousedním Bavorskem.

Sudeťáci a rod Walderode: Trapné, ostuda! Skandál? Po schůzi Sněmovny přijde další krok
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ministr Tomáš Petříček hovoří na sjezdu ČSSD

Vše začalo, když se europoslankyně KSČM Kateřina Konečná zajímala, jak se ministerstvo staví k účasti českého velvyslance v SRN na tradičních Sudetoněmeckých dnech. Odpověď Konečná označila za „hodně silné kafe“. Ministr Tomáš Petříček ji v oficiálním dopise informoval, že velvyslance na setkání poslal on osobně a vnímá je jako „sousedské sbližování se Svobodným státem Bavorsko“. Tuto linii podle něj Česká republika započala už za premiéra Petra Nečase.

Předseda KSČM Vojtěch Filip na Petříčkův dopis zareagoval, že je znechucen. A to tak moc, že prý takovou nechutnost od žádného z Petříčkových předchůdců ještě nečetl. Filip podotýká, že maskovat „podlézavou politiku“ směrem ke „svazu vyhnanců“ dobrými vztahy s Bavorskem, se kterým sudetoněmecká organizace oficiálně nemá vůbec nic společného, je naprostým vrcholem. A slíbil, že komunisté se o věc určitě budou dále zajímat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jav

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Jak přesně plánujete řešit financování ubytovaní v domovech pro seniory?

Je nebo není pravda, že by si to museli hradit ze svého i třeba za cenu toho, že by museli rozprodat svůj majetek? A pokud ano, co by se stalo, kdyby třeba svůj byt či dům darovali někomu v rodině, což je podle mě správné a dost to řeší i problém s bydlením? Nevytloukáte klín klínem?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Po jmenování Babiše padlo, kdo platí Petra Pavla

9:25 Po jmenování Babiše padlo, kdo platí Petra Pavla

Andrej Babiš byl na Pražském hradě jmenován premiérem. Při jmenování mu prezident Pavel děkoval za d…