Švédové chtějí dostat uprchlíky ze země. A to tímto způsobem

25.08.2016 21:17 | Zprávy
autor: mp

Švédská vláda hlásí úspěch. Rostou počty uprchlíků, kteří stahují své žádosti o azyl a míří zpět domů. Není to však zadarmo. Na cestu domů migranti dostávají přibližně 84 tisíc českých korun, čili 30 tisíc korun švédských pro jednotlivce. Rodiny pak dostávají za opuštění Švédska ještě víc.

Švédové chtějí dostat uprchlíky ze země. A to tímto způsobem
Foto: wikipedia
Popisek: Švédská vlajka.

Švédové hlásí rostoucí počet migrantů, kteří stahují v této severské zemi své žádosti o azyl a směřují domů. Podle serveru The Independent totiž zjišťují, že na severu Evropy nemají na růžích ustláno. Původně se přitom zdálo, že tato země může být takřka rájem pro uprchlíky, především díky štědrému sociálnímu systému. Jenže namísto snů přišla realita, kde uprchlíci prožívali celé měsíce v provizorních uprchlických táborech. A nebylo jim dvakrát teplo.

Možná i proto nemalá část migrantů kývla na to, že se dobrovolně vrátí do svých domovských zemí. Server britského deníku The Independent k tomu poznamenává, že jsou ke svému rozhodnutí běženci motivováni i finančně. Na cestu domů dostanou 30 tisíc švédských korun, pokud jde o jednotlivce. Rodiny, které se rozhodnou dobrovolně odejít domů, dostanou 75 tisíc švédských korun, což je přibližně 210 tisíc korun našich.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…