Švédsko a uprchlíci: Další neuvěřitelná zpráva, tamní experti v šoku

14.10.2016 15:50

O migrantech ve Švédsku, které nyní prožívá nečekaný hospodářský boom, se rozepsal server Altpress.cz.

Švédsko a uprchlíci: Další neuvěřitelná zpráva, tamní experti v šoku
Foto: wikipedia
Popisek: Švédská vlajka.

 

Švédští ekonomové podle serveru v současné době nemohou uvěřit tomu, že hospodářství roste, a tak přezkoumávají svoje metodiky. „Vždyť ve čtvrtém kvartálu roku 2015, tedy během loňské zimy, Švédsko zaznamenalo růst HDP ve výši 4,5 procenta,“ poznamenává server s tím, že švédské tempo je zhruba dvojnásobné proti německému a trojnásobné oproti francouzskému.

Původní text ZDE

Nakonec ekonomové uvedli, že za boomem jsou migranti, kterých se do země nahrnulo mezi lety 2014 a 2015 sto šedesát tisíc. „Ve snaze vyrovnat se s uprchlickou vlnou musela vláda ihned vynaložit obrovské finanční částky, aby uprchlíky nasytila, ubytovala, oblékla. Zkrátka zajistila všem těmto lidem nezbytné potřeby,“ zmiňuje server. Bylo však také nutné myslet na investiční plány v oblasti bydlení, škol a silnic.

„A potom jsou tu samotní migranti. Co udělá uprchlík, když dorazí do Švédska? Koupí si sendvič s vysokou DPH nebo bundu (s obrovskou DPH). A co udělá potom? Hledá zaměstnání: a vypadá to dobře, stavebnictví je zaúkolováno státem právě nyní – a navíc oplývá pracovními místy, na nichž Švédové působí neradi. A najednou firmy, které nebyly schopny zaplnit všechna místa, protože práce, kterou nabízely, byla příliš těžká, začínají fungovat na plnou kapacitu,“ uzavřel server s tím, že švédská vstřícnost se stala receptem na bohatství.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čaputová... mladá, krásná... hehehe... zdravá! Hihihihi... My chcem´ změnu, víte... Šíp se ve Všechnopárty otevřeně navážel do Zemana a publikum bylo v transu. Zato slovenský host, herec Kňažko...

9:52 Čaputová... mladá, krásná... hehehe... zdravá! Hihihihi... My chcem´ změnu, víte... Šíp se ve Všechnopárty otevřeně navážel do Zemana a publikum bylo v transu. Zato slovenský host, herec Kňažko...

Prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček se pořádně rozpálil nad obsahem zábavného pořadu České televize. Ve…