Švejk, Obama, Porošenko. Profesor Keller Moravcovi prozradil, co mají společného

04.01.2015 13:52

V debatě dvou sociologů v Otázkách Václava Moravce vystoupil s bývalou slovenskou premiérkou Ivetou Radičovou Jan Keller, český europoslanec a mimo to též známý komentátor. Debata obou sociologů, kteří si přátelsky tykali, se nesla spíše v akademickém duchu, došlo ale i na ožehavá politická témata, při kterých oba nezapřeli svou politickou zkušenost.

Švejk, Obama, Porošenko. Profesor Keller Moravcovi prozradil, co mají společného
Foto: Daniela Černá
Popisek: Europoslanec Jan Keller

Podle Kellera je situace velmi vypjatá a militaristická. „Prezident Porošenko řekl, že válku vyhraje do týdne. To je po Švejkovi druhý člověk, který něčemu takovému věří,“ kroutil hlavou Keller. Radičová mu namítla, že podobný výrok použil i americký prezident Obama k válce v Sýrii. „Tak třetí po Švejkovi a Obamovi,“ pokrčil rameny Keller.

Pak ale vážně zdůraznil, že takový přístup není řešením. „Řešení je v tom, že budeme diskutovat a snažit se to vyřešit v klidu. Ale když to teď tady v Česku napíšu, tak o mně řeknou, že jsem ruský agent a platí mě Putin,“ rozohnil se sociolog.

„Přitom já jsem placen v eurech, já rubly nepotřebuju,“ dodal profesor Keller. Na dotaz Václava Moravce, zda skutečně bere svůj europoslanecký plat v eurech, Keller vysvětlil, že tento bonmot převzal z novoročního projevu Angely Merkelové.

„Promiň, Honzo, agresivita je určitě cestou do záhuby, ale odpovědnost musí být určená,“ ohradila se jeho vedlesedící kolegyně Radičová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kudla do zad. Pavel Novotný? Špatné. Fanoušci ,,hvězdy ODS" nebudou potěšeni

9:45 Kudla do zad. Pavel Novotný? Špatné. Fanoušci ,,hvězdy ODS" nebudou potěšeni

Pavel Novotný nebyl i přes svůj bombastický projev na kongresu ODS zvolen místopředsedou strany. A P…