Sviňárnička novinářů. Výsměch těm, co velebí migranty. Doktor Macek se pořádně vyřádil, odnesl to i David Rath

23.02.2017 14:00

Neúnavný glosátor a bývalý politik za ODS Miroslav Macek se na svém serveru Viditelný-Macek.cz vyjádřil opětovně k současnému dění.

Sviňárnička novinářů. Výsměch těm, co velebí migranty. Doktor Macek se pořádně vyřádil, odnesl to i David Rath
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

„Různí, zvláště ‚neziskoví‘ uvaděči lží a omylů na pravou míru se pohoršují nad tím, kolik lidí čerpá informace z propagandistických webů. V posledních dnech se tam mohli kupříkladu denně dočíst o masových nepokojích ve Francii. Nechápu, proč solidní média tedy nepřinášela pravdivé zprávy, že ve Francii byl klid a pořádek a žádné nepokoje v arabských předměstích se nekonaly. To by byl přece nejlepší boj se lživými informacemi!“ konstatuje na úvod Macek.

Své řekl i k debatě o národních parcích. „Zakazovat je jednoduché a hloupé. Vytvořit kvalitní podmínky a pravidla a pak je udržovat a dodržovat je moudré,“ zmínil Macek. Podle něj je to však na rozdíl od sektářského žvanění o práci a disciplíně. „A ty mnohým nevoní,“ uvedl. 

Původní text ZDE.

A samozřejmě nemohl zůstat bez povšimnutí čin bývalého vězně z Guantánama Jamala Udeen al-Haritha, jenž dostal v minulosti za své věznění odškodnění milion liber a tento týden spáchal sebevražedný atentát v iráckém Mosulu. „Tony Blair, tehdejší premiér, lobboval ve Washingtonu za jeho propuštění, ale neusuzujte z toho, že to zaplatil ze svého. Je opravdu neuvěřitelné, co si i Britové nechají líbit!“ zkonstatoval.

„David Rath, který je sám už pět let vyšetřovaný pro korupci, tvrdí, že má závažné důkazy v kauze Babišova Čapího hnízda. S informací přišel zpravodajský web Seznam. ‚Mohu hrát roli klíčového svědka,‘ prohlašuje Rath,“ všímá si Macek. A jeho konstatování je velmi ironické: „Zdá se, že by se v kosteleckých uzeninách mohlo záhy objevit skutečné maso…“

Nechybí ani neotřelý pohled na migraci. „Deset tisíc Kosovanů dorazilo jenom během letošního ledna do Maďarska, za jehož hranice utíká stále více ilegálních migrantů. Z Kosova přitom odcházejí nejen mladí muži bez závazků, ale i celé rodiny s malými dětmi. Přechod srbsko-maďarské hranice je pro ně nejkratší cestou na Západ, kde, jak doufají, najdou práci a lepší život. A já se doposud domníval, že po osvobození Kosova od srbské nadvlády Severoatlantickým paktem tam nastal počátek ráje na zemi! Ale možná jdou ti Kosované do západní Evropy jen poděkovat svým osvoboditelům…,“ napsal.

A rozepsal se i o dle jeho slov „klasické novinářské sviňárničce“. „Favorit nizozemských parlamentních voleb Geert Wilders na mítinku prohlásil: ‚Ačkoliv nejsou všichni Maročané odpad, je v Holandsku mnoho marockého odpadu.‘ Informaci o tom přineslo včerejší Právo s titulkem WILDERS O MAROČANECH PROHLÁSIL, ŽE JSOU ODPAD,“ všiml si Macek.

Následně si pak všímá i slov advokáta Tomáše Goláňa, jenž se vyjádřil k potvrzení ministra financí Andreje Babiše (ANO) ohledně toho, že měl na nákup dluhopisů.

„Vtipné, ale nikde není uvedeno, odkud se ty peníze na jeho účtu vzaly. Slovy Finanční správy takový papír neprokazuje vůbec nic! Dělá z nás Andrej Babiš opět blbce? Nicméně problém s dluhopisy není v tom, kde na ně vzal, ale je v tom, že v roce 2012 měl Agrofert na účtech 1 mld. Kč, a pokud potřeboval další finance ještě 28. 12. 2012, kdy mají všichni dovolenou, a vydal kvůli tomu dluhopisy, proč je tedy Andrej hned nenakoupil, ale koupil je až za rok? To Agrofert tedy ty peníze tak nutně 28. 12. 2012 asi nepotřeboval, když mu přišly na účty za prodej dluhopisů až mnohem později, až v roce 2013 a 2014. Jediným účelem tedy bylo obejít zdanění úroků z dluhopisů, což se nazývá zneužití práva. Pokud by Agrofert vydával dluhopisy pravidelně každý rok a měli by je možnost koupit i jiní lidé z okolí společnosti Agrofert, jistě by se o účelové jednání nejednalo a o zneužití práva by nemohla být ani řeč. Ale dluhopis vydaný 3 dny před koncem zvýhodněného období a koupený až za rok zcela zjevně účelovým aktem je!“ konstatoval ten.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

11:05 „Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

Mikuláš Minář má problém. Včera prohlásil, že dodrží nařízení vlády a úterní demonstrace bude mít je…