Svobodní poslali Babišovi jasný vzkaz. Na registrační pokladnu vzali sekeru

31.03.2015 18:11

Představitelé Strany svobodných ze Zlínského kraje velmi rázně vyjádřili protest proti registračním pokladnám ministra Babiše. Podle nich jsou živnostníci a podnikatelé zaplavováni stále novou byrokracií, takže nezbývá nic jiného, než tomu čelit jasným gestem.

Svobodní poslali Babišovi jasný vzkaz. Na registrační pokladnu vzali sekeru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Šéf Strany svobodných občanů Petr Mach
reklama

Video ze svého protestu zlínští Svobodní umístili na YouTube. Tam můžeme vidět, jak tři představitelé strany Petra Macha stojí před jednou z charakteristicky baťovských hal se zeleným praporem Svobodných. Jeden z nich se ujme vysvětlování: "Minulý rok jsme sbírali podpisy na petici proti registračním pokladnám, kterou jsme poslali panu Babišovi, ale nestáli jsme mu ani za odpověď,“ popisuje dosavadní proběh boje.

Ministerstvo podle nich místo podpory lidí, kteří se chtějí starat sami o sebe, jim hází další klacky pod nohy. "Přijde jedna byrokracie, přijde druhá, teď si ještě lidi musí kupovat drahé pokladny,“ stěžuje si. Živnostníci jsou prý zoufalí a už nevědí, co s tím dělat.

"A tak nás napadá jediné. Tak jako se kdysi dávno rozbíjely stroje, tak my tu pokladnu také rozbijeme,“ avizoval, načež se chopil sekery, o kterou se doposud opíral. Mohutným nápřahem pak zdemoloval kasu, stojící na zemi, a přidal několik dalších ran, aby se skutečně rozpadla a nemohla již nikdy sloužit svému účelu. "Dobré,“ ocenil jeho demoliční výkon jeden z přihlížejících souvěrců.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec lhal. Takhle už ne! Kauza Prymula nabrala směrem k ČT obrátky

12:53 Moravec lhal. Takhle už ne! Kauza Prymula nabrala směrem k ČT obrátky

Václav Moravec ve svém pořadu tvrdil, že na vyšehradské schůzce byl i náměstek VZP Šmehlík. Ten to p…