Svobodný Mach: Tak tohle nás čeká s ČSSD

17.03.2013 21:45

Sociální demokraté na svém ostravském sjezdu představili svůj hospodářský plán, který mimo jiné obsahuje zvýšení minimální mzdy na 12 tisíc korun a zavedení progresivní daně. Podle předsedy Strany svobodných občanů Petra Macha povedou taková opatření k ještě většímu růstu nezaměstnanosti a prohlubování státního dluhu.

Svobodný Mach: Tak tohle nás čeká s ČSSD
Foto: Svobodni.cz
Popisek: Předseda Svobodných Petr Mach
reklama

"Pokud ČSSD vyhraje volby, čeká nás růst nezaměstnanosti a růst dluhu, tedy pokračování ve šlépějích současné vlády. Pokud bude ČSSD vládnout s rozpočtovým deficitem 3 % HDP ročně, naroste do roku 2018 státní dluh na 2,5 bilionu korun. Pokud ČSSD zvýší minimální mzdu, nevyplatí se firmám zaměstnat nikoho, jehož práce má nižší hodnotu než 16 000 korun (mzda plus povinné pojistné) a nezaměstnanost poroste," uvádí ve svém vyjádření Mach.

Kritizují vládu, přitom...

Podle předsedy Svobodných se plány sociální demokracie prakticky neliší od reálné politiky současné vlády, kterou ČSSD tolik kritizuje. Například prý zrušila rovnou daň zavedením takzvané solidární přirážky nebo ničí trh práce nesmyslnými dotacemi.

Politik je přesvědčen o nutnosti jít jinou cestou a nabízí vlastní řešení. "Naproti tomu Svobodní mají v plánu zrušení minimální mzdy a legalizaci švarcsystému, vyrovnání rozpočtu a zrušení daně z příjmu (a proti tomu zrušení dotací)," uvádí předseda Strany svobodných občanů.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nechystám se zastřelit.“ Boj o Koudelku z BIS: Právě padly silné věci

11:12 „Nechystám se zastřelit.“ Boj o Koudelku z BIS: Právě padly silné věci

ANKETA Prodloužit mandát nebo vyměnit? Takovou otázku si nyní ve vztahu k šéfovi BIS klade vláda. Po…