Svobodný Vondráček: Média hlídacími psy hlídacích psů

04.04.2022 16:47 | Ze sítí

Covidovou pandemii vytlačila z veřejného světa válka na Ukrajině. Ukrajinská krize by ale neměla vytlačit z našich hlav zkušenosti, které jsme při pandemie nasbírali a určitě bychom na ně neměli zapomínat. Jednou z těch kyselých zkušeností je poznání rolí médií. „Ty totiž nejsou hlídacím psem vlády, vládních orgánů a demokracie, ale staly se hlídacím psem opozice, faktickému hlídacímu psu demokracie,“ řekl v úvodu svého statusu na facebookovém profilu Svobodných předseda Libor Vondráček.

Svobodný Vondráček: Média hlídacími psy hlídacích psů
Foto: Archiv Libora Vondráčka
Popisek: Předseda Svobodných Libor Vondráček

Svoji tezi ukázal na konkrétním případě Daniela Landy a jeho iniciativy Zlatý špendlík. „Landa vyzval v průběhu poslední vlny pandemie své příznivce, aby se na hygienách dotazovali, jakou činnost vlastně vykonávají a proč se kontrolami v restauracích podílejí na protiústavních krocích místo trasování, vyřizování karantén, tedy kroky, které jsou náplní hygienických stanic a které účinně ochrání obyvatele před covid-19. Oleje do ohně přilili také ministerští úředníci, kteří dokonce uložili podnikatelům v restauracích mít elektronické čtečky, kterými by u svých hostů kontrolovali covid pasy prostřednictvím QR kódů. V reakci na tuto iniciativu se strhla mediální bouře, která lynčovala Daniela Landu,“ připomněl Libor Vondráček období závěru loňského roku, kdy se drtivá většina médií pustila do této občanské iniciativy.
 
Hned v úvodu letošního roku daly Landově aktivitě za pravdu soudy a ministerstva a hygienické stanice začaly postupně zastavovat správní řízení, které zavedly s podnikateli i obyčejnými lidmi ve chvíli, kdy je přistihly v restauracích bez covid pasů. Přestože nezávislé soudy daly Landovi za pravdu a všechna kritizovaná opatření prohlásila za protiprávní, tak nikdo za Danielem Landou nepřišel a neomluvil se mu za jeho ostrakizování, či nepožadoval po vládě veřejnou omluvu či aspoň přiznání, že se chovaly protiprávně a protiústavně a zneužily svého mocenského postavení. 
 
 
„Schválně jsem sledoval veřejnoprávní média, například Českou televizi a její pořad 168 hodin a nezaregistroval jsem ani jednu reportáž, která by se zabývala někým, kdo při kontrolách v restauračních zařízeních zneužil své pravomoci. Stejná veřejnoprávní televize naopak tendenčně zesměšňovala Daniela Landu, který práva českých lidí hájil a poukazoval na vládní zvůli,“ připomněl ve svém facebookovém příspěvku zaujatost České televize předseda Svobodných Libor Vondráček. Nejvýznamnější veřejnoprávní médium tak prý jen potvrdilo svoji nekompetentnost a zaujatost. 
 

Mgr. Libor Vondráček

  • Svobodní
  • předseda Svobodných
  • mimo zastupitelskou funkci
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Výborný

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

Co čekáte od Putina?

A myslíte, že se Švédsko a Finsko stanou členy NATO nebo kdo-co tomu podle vás zabrání? Co třeba Turecko? A kdyby se stalo členem, Putin už avizoval, že by to nenechal bez reakce, a že by byla ostrá, i když nechápu proč. Kdyby byly jejich vztahy tak dobré, jak tvrdí, tak proč se plést do vnitřních ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Redaktoři? Aktivisti! Ať jdou jinam...“ Veřejné slyšení do Rady ČT. Šarapatka „bouchl“ dveřmi. A pak to začalo

17:00 „Redaktoři? Aktivisti! Ať jdou jinam...“ Veřejné slyšení do Rady ČT. Šarapatka „bouchl“ dveřmi. A pak to začalo

Mezi navrženými kandidáty pro volbu členů Rady České televize chybí jméno Zdeňka Šarapatky. Bývalý r…