Syřan, jenž držel rukojmí v Kolíně nad Rýnem, žádal o azyl v ČR

18.10.2018 21:17 | Zprávy

Syřan, který v pondělí zranil na nádraží v Kolíně nad Rýnem dvě ženy, podal v roce 2015 žádost o azyl v Česku. S odkazem na své zdroje z vyšetřování o tom dnes informoval místní list Kölner Stadt-Anzeiger (KSA). Nyní pětapadesátiletý muž podle novin krátce po podání žádosti o azyl odešel z Česka do Německa. Německé úřady následně promeškaly lhůtu, ve které mohly Syřana na základě unijních pravidel vrátit Česku.

Syřan, jenž držel rukojmí v Kolíně nad Rýnem, žádal o azyl v ČR
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Německé spolkové republiky

Syřan Muhammad A. R. v pondělí po poledni v restauraci McDonald’s na kolínském nádraží začal rozlívat hořlavinu a posléze odpálil takzvaný Molotovův koktejl. Popáleniny přitom utrpěla 14letá dívka. Muž se následně přesunul do blízké lékárny, kde se zmocnil ženy a dvě hodiny ji zadržoval jako rukojmí. Speciální jednotky ji nakonec osvobodily. Žena utrpěla lehká zranění, útočník těžká a musel se okamžitě podrobit operaci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Jak přesně plánujete řešit financování ubytovaní v domovech pro seniory?

Je nebo není pravda, že by si to museli hradit ze svého i třeba za cenu toho, že by museli rozprodat svůj majetek? A pokud ano, co by se stalo, kdyby třeba svůj byt či dům darovali někomu v rodině, což je podle mě správné a dost to řeší i problém s bydlením? Nevytloukáte klín klínem?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drastická pokuta od EU Muskovi s absurdním zdůvodněním. A komisařka hrozí dalšími kroky

18:59 Drastická pokuta od EU Muskovi s absurdním zdůvodněním. A komisařka hrozí dalšími kroky

Zdůvodnění drastické pokuty od Evropské komise pro sociální síť X podnikatele Elona Muska považuje ř…