Syřan v Německu: Chápu ty, co se nás bojí. Ale ne všichni z nás přicházejí jen sedět a jíst

28.01.2016 8:15 | Zprávy
autor: vef

Příběh třiadvacetiletého Kamala z malého města Talas v Sýrii přináší server Blesk.cz. Do Evropy přišel proto, aby dostudoval matematiku. „V Sýrii jsem měl se studiem problém, protože jsem tam dvakrát skončil ve vězení,“ podotkl členům projektu Příběhuprchlíků.cz v Drážďanech.

Syřan v Německu: Chápu ty, co se nás bojí. Ale ne všichni z nás přicházejí jen sedět a jíst
Foto: Peter Števkov
Popisek: Pochod imigrantů

Podle svých slov byl zavřen bezdůvodně. Pokud se prý nějakému vojákovi nelíbíte, zavře vás. „Viděl jsem lidi, kteří umírali, a někteří lidé byli opravdu, opravdu hodně zranění a vy jste jim nemohl pomoci. Neexistuje způsob jak,“ uvedl Kamal o situaci ve vězení. 

Do Evropy přišel také kvůli finančním problémům rodiny. Kvůli válce je v Sýrii totiž velmi draho. Kamal tak chce svým čtyřem sourozencům posílat peníze. Otce mají ve Spojených arabských emirátech a vrátit se kvůli hrozbě vězení nemůže. I přesto Kamal věří, že se jednoho dne všichni sejdou. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Covid

Proč by podle vás kdokoliv uměle vyvinul virus a šířil ho, jako třeba covid? Co a kdo tím něco získal? Co vím, tak postihl snad všechny. Napadá mě, že prospěch by z toho mohli mít jen nějaké očkovací lobby.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klobása za 140, kolotoč za 70. Velikonoční trhy v Krumlově překvapily cenami

12:05 Klobása za 140, kolotoč za 70. Velikonoční trhy v Krumlově překvapily cenami

Velikonoční trhy v Českém Krumlově letos překvapily cenami. Klobása za 140 korun, žebra za 280 i kol…