Syrská armáda ostřeluje uprchlický tábor Jarmúk, lidé prchají

05.04.2015 20:00

Syrská armáda od noci na dnešek bombarduje palestinský uprchlický tábor Jarmúk na předměstí metropole Damašku, který bojovníci organizace Islámský stát (IS) ovládli v rámci pokračujících bojů z 90 procent. Ze zbylých 18.000 palestinských civilistů obývajících tábor jich nyní stovky prchají pryč ve snaze najít bezpečí jidne. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní aktivisty.

Syrská armáda ostřeluje uprchlický tábor Jarmúk, lidé prchají
Foto: Washington Post
Popisek: Syrský prezident Bašár Asad

Syrská armáda tábor ostřeluje z děl a podniká proti němu i letecké útoky. Z tábora uprchlo podle syrské televize asi 2000 lidí.

Obsazením tábora IS posílil svoje postavení v oblasti Damašku, přičemž jeho bojovníci se ocitli již jen několik málo kilometrů od sídla syrského prezidenta Bašára Asada.

Ještě před zahájením syrského konfliktu v roce 2011 sloužil tábor Jarmúk jako sídliště pro několik set tisíc palestinských uprchlíků. Vznikl jako dočasné útočiště pro palestinské uprchlíky v době první arabsko-izraelské války v roce 1948. Během syrské občanské války se však tábor dostal do obležení. Většina jeho obyvatel již utekla jinam, buď za hranice, nebo na jiná místa v Sýrii. Ti, kteří zbyli, se potýkají s nedostatkem potravin, vody a léků.

reklama

autor: čtk, mp

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A to nevíte, co bylo pak! Železný vyběhl za Ševčíkem. I jeho vlastní se do něj trefují

10:10 A to nevíte, co bylo pak! Železný vyběhl za Ševčíkem. I jeho vlastní se do něj trefují

Debata o konsolidačním balíčku v pořadu Události, komentáře ČT24 začala ostrou přestřelkou mezi děka…