TOP 09 nechce vybírat šéfa pražských strážníků. Kvůli prověrce

05.09.2012 16:15

Pražští radní za TOP 09 se odmítli podílet na výběru nového ředitele městské policie. Radní pro oblast IT Eva Vorlíčková a radní pro legislativu Lukáš Manhart (oba TOP 09) proto ukončili členství ve výběrové komisi. Nelíbí se jim to, že by nový šéf měl mít prověrku Národního bezpečnostního úřadu.

TOP 09 nechce vybírat šéfa pražských strážníků. Kvůli prověrce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo městské policie

Podle obou radních je tato podmínka diskriminační. TOP 09 bude případné doporučení komise bojkotovat při projednávání v zastupitelstvu. Pražská koalice ODS a TOP 09 se kvůli výběru nového ředitele městské policie pře už několik dnů. TOP 09 nesouhlasí s podmínkami, které musí budoucí ředitel splňovat, a chce kvůli tomu konkurz zrušit.

"Jsem přesvědčen, že pro výkon ředitele městské policie není nezbytná bezpečnostní prověrka," řekl Manhart. "Pokud hlavní město Praha bude na bezpečnostní prověrce trvat, bude nutné, aby měl budoucí ředitel možnost si takovou prověrku doplnit," dodal. Jinak prý budou upřednostněni předem vybraní uchazeči, kteří bezpečnostní prověrkou prošli v minulosti.

Komise, která má šéfa strážníků vybrat, před dvěma týdny otevřela obálky se jmény uchazečů. Přihlásilo se dvanáct zájemců. Nový ředitel by se měl funkce ujmout na podzim. Minulý ředitel Vladimír Kotrouš byl obviněn z korupce, podle policie přijal úplatek. Výběr ředitele musí schválit zastupitelstvo hlavního města, v kterém má TOP 09 26 členů ze 63.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Halík? Sahání na nohu? Kázání, za které žalují profesora Piťhu, spustilo nový vývoj

7:28 Halík? Sahání na nohu? Kázání, za které žalují profesora Piťhu, spustilo nový vývoj

Od svátku svatého Václava uplynul skoro měsíc, ale kázání profesora Petra Piťhy v tento den stále hý…