Ta metodika je zmatečná. Jak si to vlastně představují? Babiš se na tiskovce rozčiloval, co to předvádí kybernetický úřad

11.01.2019 11:27

Po pátečním jednání vlád předstoupil před novináře její šéf Andrej Babiš a svým místy česko-slovenským stylem se vyjádřil ke kauze Huawei. A nejen k ní.

Ta metodika je zmatečná. Jak si to vlastně představují? Babiš se na tiskovce rozčiloval, co to předvádí kybernetický úřad
Foto: screen: ČT24
Popisek: Andrej Babiš na tiskové konferenci.

Dnes se uskutečnila mimořádná vláda, resp. v mimořádném termínu v pátek. S tím, že Babiš příští týden pojede do Singapuru, do Thajska a do Indie, kde se zúčastní mimo jiné obřího summitu v indickém svazovém státě Gujarat.

„Je to tradiční summit. Minulý rok se tam zúčastnilo 33 tisíc účastníků. Bylo tam sto delegací ze sto zemí reprezentovaných 2700 zástupci. Česká republika tam bude mít stánek. Já si myslím, že to je velmi důležité pro nás, abysme diverzifikovali naše exportní aktivity, abysme neměli export jen do EU, ale i v Africe a v Asii,“ začal premiér s tím, že bude vlastně prvním českým premiérem, který jede na oficiální cestu do Thajska. „V Indii mám bilaterální jednání s předsedou vlády a měl by mě přijmout i indický prezident,“ prozradil Babiš s tím, že chce znovu definovat českou exportní politiku.

Pár slov poznamenal i k problémům na D1. Vláda je prý připravena udělat všechno proto, aby se neopakovaly problémy z letošní zimy.

Došlo i na kauzu Huawei a ke slovům prezidenta Zemana, podle něhož Čína chystá odvetná opatření proti českým firmám za to, že Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost NÚKIB varoval české úřady před používáním  produktů firmy Huawei.

Co se týká Huawei, tak ano, my jsme o tom mluvili. Oficiálně nemáme informace o tom, že by byl nějaký problém. Jeden z ministrů informoval, že měl nějakou schůzku, ze které mohlo vyplynout, že by mohly vzniknout nějaké jako problémy, ale oficiálně nemáme žádné takové stanovisko,“ poznamenal Babiš na konto Zemana. Nechtěl specifikovat, který ministr onu schůzku měl, a co na ní zaznělo. 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Já bych samozřejmě chtěl oddělit tu informaci, že BIS a NÚKIB postupovaly společně. Není to pravda. BIS v tomto směru postupovala standardně. NÚKIB vydal varování, aniž by nás o tom předtím informoval. Samozřejmě, bohužel nepředložil žádné důkazy pro své tvrzení,“ řekl Babiš. Vláda přesto uložila státním úřadům, aby provedly prověrku. „Ale ta metodika NÚKIB je zmatečná a ministři se budou na úřad obracet, jak si to vlastně představuje,“ řekl Babiš. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

StarDance: Konec Fridrichové komentoval Robert Záruba. „Gól“ neřval, šlo o politiku. A Soukup...

7:32 StarDance: Konec Fridrichové komentoval Robert Záruba. „Gól“ neřval, šlo o politiku. A Soukup...

Může za vyřazení Nory Fridrichové ze StarDance špatný výkon, nebo spiknutí fanoušků Ortelu? Moderáto…