Ta propaganda není gratis, vysvětluje Holec. Fiala prostě ČT potřebuje

07.03.2025 0:00 | Komentář

Komentátor Petr Holec tvrdí, že navýšení koncesionářských poplatků za Českou televizi a Český rozhlas, které přes nesouhlas opozice protlačila vláda Petra Fialy, je zrada na občany. Politici by podle něj místo zvyšování poplatků měli debatovat, zda jsou veřejnoprávní média vůbec v dnešní době potřeba. „To se ale za Fialovy vlády nikdy nestane. Obě média prostě potřebuje na boj s opozicí ona sama a zvlášť ve volebním roce,“ říká Holec.

Ta propaganda není gratis, vysvětluje Holec. Fiala prostě ČT potřebuje
Foto: Repro Youtube
Popisek: Petr Holec

Holec v komentáři na svých stránkách kritizuje rozhodnutí vládních poslanců zvýšit koncesionářské poplatky za ČT i ČRo, kde podle něj jede stále obludnější provládní propaganda. „Nemusím dodávat, že slibovala, že ani tohle neudělá, i tahle zrada vlastního slibu je už automatická,“ glosuje Holec.

Místo zvedání poplatků by se prý spíš měla vést debata, zda obě veřejnoprávní média nezrušit. „Každý soudný člověk nevypláchnutý tupou propagandou ČT a ČRo samozřejmě ví, že jsme místo zvýšení daní za obě média měli vést debatu o tom, jestli je v éře komerčních televizí i rádií fakt pořád potřebujeme. To se ale za Fialovy vlády nikdy nestane. Obě média prostě potřebuje na boj s opozicí ona sama a zvlášť ve volebním roce. A ani propaganda není gratis,“ tvrdí Holec, že ČT i ČRo dostaly více peněz jako odměnu za služby vládě.

Navíc stesky ředitele Jana Součka, že ČT nemá peníze a možná bude muset rušit některé kanály, jsou podle Holce očividně postavené na hlavu, když podle některých informací prominenti v ČT berou přes 100 tisíc korun měsíčně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Televizní droga, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusekompac , 07.03.2025 15:23:17
když ona je tak návyková, stačí zmáčknout čudlík a řeknou vám co si máte myslet. Vlastní názor v podstatě nepotřebujete, to byste museli používat mozek a to jak známo vyžaduje nějaké úsilí. Bohužel se to týká většiny populace a proto je situace taková jaká je.

|  7 |  0

Další články z rubriky

Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

16:28 Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

Premiér Andrej Babiš, který se ve čtvrtek účastní v Polsku Konference k obnově Ukrajiny, se krátce v…