Tachecí viceguvernéra ČNB tlačila do hodnocení Kalouska. Neuspěla

29.02.2012 18:24

Moderátorka a novinářka Barbora Tachecí se snažila vydolovat konkrétní odpověď od viceguvernéra ČNB Mojmíra Hampla na Kalouskovy návrhy na snížení deficitů veřejných rozpočtů. Neúspěšně.

Tachecí viceguvernéra ČNB tlačila do hodnocení Kalouska. Neuspěla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Fotokoláž.
reklama

Barbora Tachecí chtěla vědět, jak hodnotí viceguvernér ČNB Mojmír Hampl Miroslavem Kalouskem představené návrhy na další snižování schodků veřejných rozpočtů. Kalousek uvažuje o zvýšení DPH na dvacet procent, zmrazení důchodů a vyšších daních pro bohaté. Všechny návrhy budou teprve diskutovány v rámci vládní koalice.

"Paní Tachecí, teď mě nebudete mít ráda. Ale musím odpovědět obecně. České veřejné finance potřebují zásah. Ale jakou cestou se k tomu má dojít, to musí říct politici," řekl moderátorce Hampl v pořadu Fakta Barobory Tachecí na Prima Family.

Tachecí se však nenechala odradit. "A co byste jako ministr dělal Vy?" ptala se dále. "Ptáte se oklikou na to samé," nenechal se zviklat Hampl. "Je správné, že existuje odhodlání něco se schodkem dělat," dodal viceguvernér centrální banky.

V rozhovoru také narazil na to, že vláda Petra Nečase odmítá podepsat unijní smlouvu o fiskální unii. Podle něj je správné nepodepisovat něco, co není přesně dané a formulované. "Je dobré vědět, co přesně ta dohoda obsahuje," zdůraznil.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ann
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To podělali? Milion chvilek: Jasné informace. Nebudou rádi

20:01 To podělali? Milion chvilek: Jasné informace. Nebudou rádi

Moderátorka Jana Bobošíková tentokrát v pořadu JB Talk internetové XTV přivítala politologa Jana Kub…