Tajemná mluvčí ministra Chalupy. Dřív brala statisíce, teď mlčí

15.07.2012 21:33 | Zprávy

Tiskovému odboru ministerstva životního prostředí šéfuje Ilona Vysoudilová, mladá dáma, která předtím působila jako tisková mluvčí pražského dopravního podniku a za několikaměsíční práci vyinkasovala mimořádnou odměnu přesahující 400 tisíc. Nyní se novináři ptali po jejím platě a tisková mluvčí navzdory zákonné povinnosti zveřejňovat dělala drahoty.

Tajemná mluvčí ministra Chalupy. Dřív brala statisíce, teď mlčí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa

Ilona Vysoudilová je jednou z nejúspěšnějších pracovnic ve veřejném sektoru. Když působila jako mluvčí pražského dopravního podniku, obdržela za několikaměsíční činnost prémii ve výši 416 tisíc korun. Navíc si jí všiml ministr životního prostředí Tomáš Chalupa, který jí učinil vedoucí tiskového odboru ministerstva. Server Aktuálně.cz zjišťoval, kolik peněz z veřejných rozpočtů bere na tomto místě.

"V reakci na Vaši žádost sdělujeme, že Mgr. Vysoudilová k poskytnutí informací nedala souhlas vzhledem k negativním důsledkům způsobeným zveřejněním údajů osobní povahy z jejího předchozího zaměstnaneckého poměru s dopadem na její soukromý život,“ uvedl Vladislav Dykast z ministerstva životního prostředí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jav

Mgr. Radek Vondráček byl položen dotaz

Ukrajina

Dobrý den pane Vondráčku! Nebylo nezodpovědné od Evropských států, když slibovali Ukrajině vstup do NATO? Vždyť na Ukrajině žije několik milionů rusů, kteří by asi těžko šli bojovat, v případném konfliktu, proti vlastnímu národu. Nebo se mýlím? Petr Vondrák

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Na koho ukázal Masaryk. Úder Fridrichové a Witowské

12:12 Na koho ukázal Masaryk. Úder Fridrichové a Witowské

Nově odhalených slov Tomáše Garrigue Masaryka se chytly i bývalé osobnosti ČT, Světlana Witowská a N…