Tajtrlík. Umělec Jan Hřebejk opět udeřil na prezidenta Zemana, ale i na Trumpa

14.11.2016 9:27

„Když slyším Jiřího Ovčáčka, myslím, že to nelze úplně přecházet a že je to normální. Že nějaký tajtrlík z Haló novin mistruje lidi, kterým nesahá ani po kotníky. To považuji za nehoráznost,“ čílí se režisér Jiří Hřebejk. Neméně ostře zhodnotil v rozhovoru s Bárou Tachecí pro Český rozhlas Plus i prezidenta Miloše Zemana.

Tajtrlík. Umělec Jan Hřebejk opět udeřil na prezidenta Zemana, ale i na Trumpa
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Režisér Jan Hřebejk
reklama

Na úvod rozhovoru se Hřebejk vyjádřil k americkým prezidentským volbám. „Myslím, že v kampani vystupoval Trump víc jako herec nebo jako komediant než jako politik. Lidi jsou možná politikou otrávení a bojí se, že už nebude lépe. Možná tento optimismus na ně přechází a myslí si, že je někdo spasí,“ uvedl režisér. „Ale nikdo spolehlivě nevíme, natož my Češi, jakou politiku Donald Trump bude dělat. Co to bude znamenat pro svět, co to bude znamenat pro Ameriku,“ upozornil.

V další části rozhovoru Hřebejk zdůraznil, že od roku 1989 žijeme spíše v dobré době, a dokonce i v dobré zemi. Přesto ale byl jednou z osobností, které podepsaly výzvu k občanskému neklidu.

Anketa

Zvítězí Norbert Hofer v nadcházejících prezidentských volbách v Rakousku?

98%
2%
hlasovalo: 5994 lidí

„Myslím, že ten neklid je výraz odporu vůči prezidentu Zemanovi a tomu, co v mých očích reprezentuje celá ta skvadra. Když slyším Jiřího Ovčáčka, myslím, že to nelze úplně přecházet a že je to normální. Že nějaký tajtrlík z Haló novin mistruje lidi, kterým nesahá ani po kotníky. To považuji za nehoráznost. To, že tam Zeman tuhle partu má, je jeho vizitka. Podívej se na Ovčáčka, vidíš svého prezidenta,“ vysvětlil režisér důvod, proč se společně s dalšími proti současné situaci bouří.

Celý rozhovor ZDE

„Jestli si myslíte, že to je morální kýč, petice, kterou sepsali Bartoška, Vojta Dyk a současný ředitel Národního divadla, tak si o tom myslete, co chcete,“ vzkázal Hřebejk. On sám si však myslí, že permanentní lhaní se nedá úplně přecházet a bagatelizovat. „Miloš Zeman je člověk, který opakovaně lže už od doby, kdy vůbec lhát nemusel,“ myslí si režisér.

Na otázku Báry Tachecí, čím to tedy je, že se Miloš Zeman těší tak vysoké důvěře lidí, Hřebejk odvětil, že „hloupostí těch lidí“. „Nechci urážet lidi, že jsou hloupí ve všem všudy. Ale když se někdo domnívá, že průpovídky Miloše Zemana, které se nezakládají na pravdě, jsou pravdy, tak to považuji za hloupost. Je spousta chytrých lidí, kteří podporují Miloše Zemana – mohu si jich i vážit, ale pokud někdo věří, že si pan Brady vymyslel, že mu Jindřich Forejt volal…,“ doplnil režisér.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

18:53 Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

Zhatit volbu nových členů Rady ČT se pokoušejí ti zákonodárci, jimž nynější fungování České televize…