Tak je to jasné, na Ukrajině bojují Putinovi vojáci. Americký think tank o tom sepsal objemnou studii

06.06.2015 13:13

Americký think tank Atlantic Council přinesl detailní studii bojů Ruské federace na východě Ukrajiny. Z ní vyplývá, že Rusko zde podporuje materiálně i vojensky povstalce a vysílá sem profesionální vojáky. Think tank svou studii opírá o satelitní snímky z aplikace Google Earth a další volně dostupné materiály.

Tak je to jasné, na Ukrajině bojují Putinovi vojáci. Americký think tank o tom sepsal objemnou studii
Foto: wikipedia
Popisek: Ukrajinská vlajka

Autoři studie ukázali šest míst, ze kterých bylo podle nich ostřelováno během letních bojů ukrajinské území. Pět z nich je na území Ruska, je mezi nimi například důlní město Gukovo, kde novinářka think tanku dokonce našla pozůstatky po raketách ráže 122 mm.

Autoři studie následně usvědčili Putinovo Rusko také z toho, že do oblasti vysílá bojovníky. A ještě horší situace nastane, pokud některý z válečníků na místě zemře. I když úřady prosí pozůstalé, aby příslušné pohřby nedělali veřejně, některé informace zkrátka na povrch vyplavou. I z toho důvodu nazývají válku nikoliv občanskou, ale Putinovou. 

O tom, kolik je na Ukrajině skutečně ruských vojáků, se může jen spekulovat. Zástupci NATO hovoří o více než deseti tisících občanů, někteří však přicházejí do oblasti bojů dobrovolně, díky silné ruské propagandě. Ruský prezident Vladimir Putin však i přes tyto důkazy stále tvrdí, že ruští vojáci se do bojů na Ukrajině nezapojují.

Studii amerického think tanku Atlantic Council najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Že na Donbasu nejsou ruští vojáci, ale dobrovolníci? Tak ale dobře placení!“ Zaorálek se rozčiloval na Schneiderově akci k výročí Majdanu a publikum ho málem rozneslo

19:41 „Že na Donbasu nejsou ruští vojáci, ale dobrovolníci? Tak ale dobře placení!“ Zaorálek se rozčiloval na Schneiderově akci k výročí Majdanu a publikum ho málem rozneslo

Čubčí syn Porošenko, gruzínští střelci z oken konzervatoře na kyjevském Majdanu. Spálení lidé ve vyp…