Tak pozor, Erdogane. Arménii může pomoci Rusko

31.10.2020 15:43

Situace v Náhorním Karabachu, kde proti sobě stojí armády Arménie a Ázerbájdžánu, se přiostřuje. Kartami může zamíchat Rusko. Arménský premiér Nikol Pašinjan požádal ruského prezidenta Vladimira Putina o pomoc. A z Ruska přišla odpověď

Tak pozor, Erdogane. Arménii může pomoci Rusko
Foto: Reprofoto: 1tv.ru
Popisek: Vladimir Putin.

Arménie a Ázerbájdžán vedou další z řady válek o Náhorní Karabach. ČTK uvedla, že z ruského ministerstva zahraničí přišla odpověď, že Arménii pomůže, pokud by se boje měly rozšířit dál do země. Může jít o varování Turecku a jeho prezidentu Erdoganovi, který podle arménských představitelů v tomto boji stojí na straně Ázerbájdžánu.

Premiér Arménie požádal ruského prezidenta o neodkladné zahájení konzultací, jejichž cílem bude určit povahu a rozsah pomoci, kterou může Ruská federace poskytnout Arménii pro zajištění její bezpečnosti,“ citovala agentura AFP komuniké arménského ministerstva.

Arménie obvinila Ázerbájdžán, že ve válce používá zakázané zbraně s bílým fosforem. „Nepřítel použil zbraně obsahující chemické látky (bílý fosfor), zakázané Ženevskými úmluvami,“ oznámila Arménie. Ázerbájdžán obvinění okamžitě odmítl.

Náhorní Karabach se odtrhl od Ázerbájdžánu na konci 80. let minulého století, s podporou Arménie. Od roku 1988 se v této oblasti s různými přestávkami vedou boje, kterým padly za oběť tisíce lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Ponížit vás. Už to není vaše.” Prague Pride: Nový První máj, padlo. Pocítíte

4:44 ,,Ponížit vás. Už to není vaše.” Prague Pride: Nový První máj, padlo. Pocítíte

„Lidem se jasně říká: Váš životní styl sem už nepatří. Vaše kultura sem už nepatří. Nastaly nové čas…